Meta, Meta Quest 3’ün 10 Ekim’de Meta Connect etkinliği sırasında geleceğini duyurdu ve kulaklığın ilk “sonbahar” lansman zamanlaması hakkında biraz netlik sağladı. Önceki model olan Quest 2’den farklı olarak, 499,99 $’lık Quest 3 hem sanal gerçeklik işlevi görecek hem de Ve karma gerçeklik kulaklığı. Bu, Apple’ın yakında çıkacak Vision Pro kulaklığı gibi, onu takarken gerçek dünyayı görebileceğiniz ve gerçek dünyayla etkileşime geçebileceğiniz anlamına geliyor.

Oldukça iyi seçilmiş bir demo alanı dışında ne kadar iyi performans göstereceğini elbette zamanla göreceğiz ve Quest 3’ü tamamen test ettikten sonra size bilgi vereceğiz. Ancak bu arada, ilk izlenimlerimize ve yerimize göz atabilirsiniz. yaklaşan VR kulaklığı için bir ön sipariş.

Snapdragon XR2 Gen 2 işlemci tarafından desteklenen Meta, Quest 3’ün selefine göre iki kat daha fazla grafik performansı sunması gerektiğini ve hatta daha fazla pil ömrü sunmasa da geçen yılki Quest Pro’dan daha iyi performans göstermesi gerektiğini iddia ediyor. Daha güçlü olmasına rağmen kulaklık aynı zamanda daha küçük ve daha ince; Meta bunun da takmayı daha rahat hale getireceğini iddia ediyor.

Yeni kulaklıkta ayrıca daha iyi geçişli video sunması gereken iki renkli kamera bulunuyor. Artık sürükleyici VR modu arasında geçiş yapabilir veya hem gerçek dünyayı hem de oyununuzu görüntülemenize olanak tanıyan “karma” modu tercih edebilirsiniz. Daha iyi kameralara ek olarak Quest 3, her göz için yeni bir 2064 x 2208 LCD ekranın yanı sıra hem Quest 2’den hem de Pro’dan daha geniş bir görüş alanına sahiptir.

27 Eylül’den itibaren, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip Quest 3’ü 499,99 ABD dolarına veya genişletilmiş 512 GB depolama alanına sahip Quest 3’ü 649,99 ABD dolarına ön sipariş verebilirsiniz. Quest 3, 10 Ekim’e kadar gönderilmeyecek olsa da, 128 GB depolama alanına sahip kulaklığı şu adresten ön sipariş verebilirsiniz: B&H’nin fotoğrafı veya her iki konfigürasyonda da Meta’nın web sitesi. Meta ayrıca ücretsiz bir kopyasını da veriyor Asgard’ın Gazabı 2 – yakında çıkacak bir aksiyon-macera RPG’si – her iki modeli de satın aldığınızda, ayrıca 512 GB’lık modeli satın aldığınızda altı aylık Meta Quest Plus deneme süresine sahip olacaksınız.

Meta ve B&H Photo dışında şu anda Quest 3 için ön sipariş kabul eden başka bir perakendeci görünmüyor. Bununla birlikte, ön sipariş bildirimlerini almak için şu adresten kaydolabilirsiniz: En iyi satın alımBu, perakendeci ön siparişleri kabul etmeye başladığında sizi bilgilendirecektir.genel-2