Geçen ay 10. yılını kutlayan Telegram duyuruldu hem normal hem de Premium kullanıcılar için bir dizi yeni özellik ve iyileştirme. Bu güncellemede yer alan en önemli değişiklikler arasında kanalların hikaye yayınlama yeteneği ve artık Hikayelerde mevcut olan yeni tepki çıkartmaları yer alıyor.

Bugünden itibaren Telegram kullanıcıları, kanallara destek vererek hikaye yayınlama olanağı sunabilecek. Ancak yalnızca Telegram Premium kullanıcıları herhangi bir kanala atanabilecek bir destek alabilir.

Her kanal, daha fazla destek elde ettiğinde seviye atlayabilir ve daha da önemlisi, Telegram kullanıcıları her seviye için günde bir ek hikaye yayınlayabilir. İnsanları Hikayelerini öne çıkarmak istiyorlarsa Premium için ödeme yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan oldukça karmaşık bir sistem.

Telegram ayrıca kanalların özel bir bağlantı kullanarak abonelerden destek isteyebileceğini de duyurdu. Bağlantı, Kanal Bilgileri / Daha Fazla / İstatistikler / Arttırmalar bölümüne gidilerek oluşturulabilir. Bir kanal 10. seviyeye ulaştığında, trollere karşı +15 direnç elde edecek ve bu ne anlama geliyorsa, benzersiz yönetici görünümlerinin kilidini açacaktır.

Ek olarak, bir kanal Hikayelerin kilidini açtıktan sonra Telegram Premium aboneliği olan yöneticiler, Kanal Bilgileri sayfasındaki artı simgesine dokunarak paylaşım yapabilecek.

Ayrıca en son güncelleme, Hikayelere tepki çıkartmaları ekleme özelliğini de sunuyor. Kanallar tarafından yayınlanan her hikaye, artık kullanıcıların her bir duyguyu kaç kişinin seçtiğini görmesine olanak tanıyan tepki sayaçlarını gösterecek. Tepki çıkartması eklemek isteyenler için artık çıkartma panelinde yeni bir simge mevcut. Premium aboneler, normal çıkartmaların yanı sıra özel emojilerinden herhangi birini kullanabilir.

Telegram’ın son sürümüyle kullanıcılar, fotoğraf ve video hikayelerinde cihazlarındaki ses dosyalarını kullanabiliyor. Belirli bir parçayı seçmek istiyorsanız parçayı ayarlayabilmek için çıkartma panelinden “Ses”e dokunduğunuzdan ve bir dosya seçtiğinizden emin olun.

Son olarak Telegram yeni giriş uyarıları alıyor. Uygulamanın en son sürümü tüm cihazlarınıza bildirim gönderecektir. Yeni girişlerde ayrıca sohbet listesinin en üstünde bir uyarı görüntülenecektir.telefon-1