Netflix’in en beğenilen dizisinin en beğenilen sezonları yabancı şeyler yeni karakter eşleştirmeleri ve tamamen yeni karakterler sundular ve formülün değiştirilmesi, yabancı şeyler 4. sezon taze hissediyor. Uzun zamandır beklenen ilk yarı yabancı şeyler 4. sezon 27 Mayıs 2222’de Netflix’te yayınlanacak ve insanlar dizinin zaman içinde nasıl değiştiğini görecekler. İlk bölümlerinden beri, yabancı şeys her zaman alışılmadık bir yapıya sahip olmuştur. Gösteri, gençlerin pembe dizileri ve küçük kasaba bilimkurgu korku filmi ile yetişkinliğe geçiş dramını birleştiriyor. Bu denge, oyuncu kadrosunun birbiriyle bağlantılı maceralara rağmen büyük ölçüde ayrı olmasıyla sağlanır. Örneğin, biri karanlıkken yabancı şeyler 1. sezon alt konusu, sıkıntılı bekar anne Joyce Byers’ın (Winona Ryder), kayıp çocuğu Will’i (Noah Schnapp) bulmaya çalıştığını gördü, bir diğeri Will’in arkadaşlarına ve telekinetik yeni gelen Eleven’a (Millie Bobby Brown) odaklanan heyecan verici bir gizemdi. Ve yabancı şeyler 4. sezon sadece bahsi yükseltiyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

yabancı şeyler Will’in – daha sonra sahte olduğu ortaya çıkan – cesedini keşfetmek gibi yıkıcı anlarla, Eleven’ın yeni arkadaşlarının onu baştan yaratması gibi tatlı sahnelerle çarpıştığı bir ton karmaşası olmalıydı. Netflix, yetişkin karakterlerinin olay örgüsünü karanlık ve cesur tutmak ile genç karakterin hikayelerini uygun şekilde dramatik tutmak arasında bir denge kurdu. Buna karşılık, küçük çocukların hikayeleri, neredeyse sürekli olarak içinde bulundukları gerçek tehlikeye rağmen hızlı tempolu ve eğlenceli tutuluyor. Ancak daha sonraki sezonlarda yabancı şeyler bu dengeyi korumak için mücadele etti, ancak 4. sezon bunu değiştirebilir. Örneğin, 1. sezonda Jonathan’ın (Charlie Heaton) zorbası Steve’i (Joe Keery) alt ettiğini ve alçakgönüllü, kurtarılmış karakterin fikrini değiştirmesine neden olduğu yerde, yabancı şeyler 3. sezonda Steve’e merkezi bir figür olarak odaklanarak ve diğerini unutarak Jonathan’ın karakter arkını mahvetti. Benzer şekilde, nerede yabancı şeyler 2. sezon, Hopper’ın Eleven için vekil bir baba olma mücadelesi verdiğini gördü, 3. sezon, onu önceki dinamiklerinin tatlılığını yitirerek, kaba ve kötü ruhlu bir baba yaptı.


İlgili: Stranger Things 4. Sezon: Onaylanan Her Karakter Grubu ve Konumu

yabancı şeyler dizi tanıdık ikilileri tekrar ziyaret etmek veya yeni karakterlere güvenmek yerine yeni, beklenmedik karakter eşleşmeleri yarattığında tuzaklardan kaçınır. Belediye Başkanı, Alexei ve Robin gibi geç eklemeler olmadan, yabancı şeyler 3. sezon, Jonathan ve Nancy’nin alt planını ortaya çıkarmak için daha fazla ekran süresine sahip olabilirdi. 2. sezonun Hopper’ın Eleven’ın babası olma hikayesini tekrar gözden geçirmeden, 3. sezon, olayları yeni ve taze bir yöne çekmek yerine bu arsanın bayat ve ikinci el hissetmesinden kaçınabilirdi. Dan beri yabancı şeyler 4. sezon, ekibi tekrar bir araya getirecek ve böylece yeni eşleşmeleri kolaylaştıracak en iyi ayarı olan Noel’i kaçırdı, dizinin bir sonraki gezide formülünü değiştirmesi her zamankinden daha zorunlu. Göre yabancı şeyler 4. sezon görüntüleri, şovun nasıl değiştiği öncekinden daha belirgin olduğu için bu bir olasılık olabilir.


4. Sezonda Tüm Stranger Things Karakterleri Nerede?


Stranger Things 4. sezonda Eleven ve Will

Şu anda mevcut görüntüler yabancı şeyler 4. sezon, karakterlerin nerede başlayıp nerede biteceğini ortaya koyuyor ve yolculuklarına dair ipuçları veriyor. 3. Sezon, Hopper’ın gitmesi, Byers’ın taşınması ve Upside Down’ın kapısı kapanmasıyla oyuncular için bir belirsizlik notu ile sona erdi. Yeni Upside Down kötü adamı Hawkins’e savaş ilan ettiğine göre, çetenin yerleri her zamankinden daha önemli. Her bir merkezi karakterin başlangıcında bulunduğu yer burasıdır. yabancı şeyler 4. sezon ve yol boyunca nereye gittikleri:

  • Rusya’da Hopper: Hopper, Demogorgonları silah olarak kullanan bir Rus hapishanesinde.
  • Hawkins Laboratuarı’nda Onbir: Byers ile hareket etmesine rağmen, Eleven’ın Hawkins Laboratuarı’nı tekrar ziyaret ettiği görülüyor.
  • Creel House’daki Mike ve Hawkins Gençleri: Hawkins’teki ev, Upside Down’dan gelen etkinlikler için bir yuvadır. Çete oldukça sık orada olacak.
  • Joyce, Jonathan ve Will California’da: Byers 3. sezonun sonunda California’ya taşınır. Eleven ve Will yeni okullarındadır ve pek kolay arkadaş edinmiyorlar.


Will ve Byers ailesinin gitmesiyle Mike, Eleven olmadan Upside Down tehdidiyle savaşmak için kalan Hawkins gençleriyle birlikte çalışmak zorunda kalacak. Will ve Eleven daha derin bir ortaklığa sahip olacaklar. yabancı şeyler 4. sezon, yeni Liselerinde birlikte gezinirken. Hopper’da Joyce ve Eleven olmayacak, yani Rus hapishanesinden kendi başına bir çıkış yolu bulması gerekecek. Bu kırılmaya yardımcı olur Yabancı Şeyler’ formül, çünkü yeni eşleşmeler kesinlikle oluyor ve sezon bir öncekinden çok daha fazla aksiyon vaat ediyor.

Garip Şeyler Nasıl Başarılı Oldu (Kahramanlarını Bölerek)


Stranger Things 1. Sezon 1. Bölüm Will, Demogorgon tarafından takip ediliyor

Birçok korku karakterinin tavsiyesine rağmen, Scooby Doo rota ve çeteyi bölmek sadece işe yaramadı yabancı şeyler, ancak ilk sezonlarının başarısının merkezinde yer aldı. Sezon 1, 2 ve 3, diğerleri arasında Jonathan ve Nancy, Steve ve Dustin ve Lucas, Max, Mike ve El’i eşleştirerek çeteyi böldü. yabancı şeyler 4. sezon Hawkins’te kalan gençlerin kendi gruplarını oluşturduğunu görecek, Eleven ve Hopper ise kendi yollarına gidecek. Ekipler ayrıca Will ve Jonathan’ı kendi başlarına bırakarak Hawkins’e dönmelerini sağlayabilir.


İlgili: Stranger Things 4. Sezonu Hala Alt Nokta Sorunu Olabilir

Bunun anlamı, ne zaman bir yabancı şeyler karakterin hikayesi durgunlaştı – tıpkı Nancy ve Jonathan bir araya geldikten sonra Steve’e odaklanmak gibi tuhaf bir seçim gibi – yeni bir dinamik yaratmak için beklenmedik bir karakterle eşleştirildiler. Örneğin Dustin, Steve’e kurtuluş arkını verdi ve karakteri hayranların favorisi haline getirdi. Ancak, davaların taze tutulması için, yabancı şeyler zaten büyük olan topluluğuna yeni insanlar eklemek yerine 4. sezonda yeni karakter kombinasyonları denemesi gerekiyor. Hangi, 4. sezon görüntülerine dayanarak gerçekleşecek.

Çeteyi Bölen Garip Şeyler Neden 2. Sezonda Çalıştı?


Stranger Things 2. sezon Hopper Eleven

yabancı şeyler 2. sezon, maksimum taze drama için mevcut karakterleri yeniden düzenlemede bir ustalık sınıfıydı. Dustin ve Steve’i eşleştirmek beklenmedik şekilde komik sonuçlar üretti ve bu da Mike ve Will’in Mind Flayer hikayesinin Dustin’in komik rölyefi olmadan ciddi şekilde kararmasına izin verdi. Jonathan ve Nancy’yi A planından çıkarmak, romantizmine çiçek açma şansı verdi. Komedi, romantizm ve sevimli çocuk içeriklerinin her birinin kendi alt konusu vardı ve bu, her bir karakter grubuna ayrı bir ton verdi; Jonathan ve Nancy’nin 2. sezon alt konusu bir gençlik romantik komedisi gibi geliyor, Dustin’in sahneleri bir büyüme hikayesi ve Mike ve Will’in yayı karanlık bir ele geçirme korkusuna dönüşüyor. yabancı şeyler 4. sezon bu şekilde devam etmeli, çünkü belirli sahneler tüm olası yeni takımları ortaya koyuyor.


Stranger Things 3. Sezonda Neler Yanlış Gitti?


Stranger Things'in genç kadrosu - 3. Sezon

Gibi yabancı şeyler 3. sezon daha fazla karakter ekledi, ton atlamaları sahneler arasında daha dramatik hale geldi. Dustin, Steve, Robin ve Erica saçma sapan bir evde yaşıyorlardı. Bebek Bakımında Maceralartarzı komedi. Aynı zamanda, Jonathan ve Nancy’nin hikayesi, korkunç işyeri cinsiyetçiliğini ürkütücü ile birleştirdi. Şey-tarzı vücut korku, planlarının nihai buluşmasını uyumlu olmaktan uzak hissettiriyor. Karakterler çok ayrıydı ve hikayeler çok farklıydı, olay örgüsü ilk filmde bile asla tam olarak birleşmemişti. yabancı şeyler 3. sezon finali. İle yabancı şeyler yan yapımlar daha olası görünüyor, yaratıcıların gösterinin istikrarlı büyümesine daha fazla karakter eklemeye devam etmek istemeleri anlaşılabilir. Yine de, Netflix hiti, tüm bu arsa plakalarının dönmesini sağlamak için ekran süresi sonunda tükenecek – 3. sezonun düzensiz tonunun kanıtladığı gibi. İle yabancı şeyler 4. sezon grubun çoğunu yeniden bir araya getirirken, bu önceki hatalardan kaçınılabilir.

Stranger Things Neden Daha Fazla Karakter Ekleyemiyor?


Sürekli olarak daha fazla karakter eklemenin sorunu – Erica ve Robin gibi hayranların favorileri bile – yabancı şeylerÇekirdek döküm büyümeye devam ediyor, giderek daha fazla alt nokta gerektiriyor. Bu, ekranın dağınık “dört satır, hepsi bekliyor” yapısıyla sonuçlanır. yabancı şeyler sezon 3. Hopper ve Joyce’a odaklanan herhangi bir sahne, izleyicileri Mike ve El ile Steve ve Dustin, Max ve Lucas, Billy, Jonathan ve Nancy arasında neler olduğunu merak etmeye bırakıyor. yabancı şeyler 4. sezon, dizinin çekimlerine göre sezon 3’ün hatalarını düzeltecek (veya en azından düzeltmeye çalışacak). Yine de, bu yönde atılan önemli bir adım, daha fazla karakter eklemeyi bırakmak ve bunun yerine tanıdık yüzleri yeni ve ilginç şekillerde yeniden düzenleyerek 2. sezonun başucu kitabından bir yaprak almak olacaktır.


İlgili: Stranger Things 4. Sezonu Şov İçin Ne Anlama Geldi?

Oyuncu Kadrosunu Değiştirmek Stranger Things 4’ü Nasıl Taze Tutabilir?


Oyuncu kadrosunu beklenmedik yeni kombinasyonlarla eşleştirmek Dustin ve Steve gibi eğlenceli, yaratıcı ikililerin ortaya çıkmasına neden oluyor. yabancı şeyler‘ En tuhaf eşleşmeler en etkili olduğunu kanıtladı. Zaten oyuncu kadrosunu ülke çapında bölmek bu sürecin başlamasına yardımcı oldu. Örneğin, California’da birlikte yaşayan Will ve El yabancı şeyler 4, Eleven’ın hikayesini, güçlerinden ve Mike (Finn Wolfhard) ile olan romantizminden daha fazlasına odaklanarak düzeltebilirken, Jonathan ve Nancy’nin arasına birkaç eyalet koymak, romantizmlerini sadece çekişmelerden daha fazlasını verecektir.

Stranger Things 4. Sezon Aslında Formülü Tazeleyecek mi?


Stranger Things 4. sezon Mike ve Onbir

Sahneler yabancı şeyler 4. sezon, dizinin formülünü daha iyiye doğru değiştirdiğini kanıtlıyor. Kaliforniya’ya taşınan Byers, grubu ilginç bir şekilde böler; Eleven, Will ve Jonathan birbirlerine yaslanmak zorunda kalırlar. Spor dünyasında başarılı olan Lucas, arkadaş grubunda gerginliğe neden oluyor ve muhtemelen bu cephede bir bölünme yaratıyor. Hopper’ın Rus hapishanesinde Joyce olmadan ve Jonathan’ın Nancy’ye dayanmadan kendi başına nasıl geçindiğini görmek de ilginç olacak. Bunların hepsi doğru yönde atılmış adımlar ve gelecek vaat eden haberler. Stranger Things 4. sezonancak başarılı olmak için Netflix hitinin, dizinin kadrosuna yeni karakterlerden oluşan sonsuz bir taşıma bandı eklemek yerine formülünü taze tutmayı taahhüt etmesi gerekecek.


Sonraki: Devasa Yabancı Şeyler Teorisi Robert Englund’un 4. Sezonun Canavarı Olduğunu Açıkladı

Better Call Saul'da Howard rolünde Kim Patrick Fabian rolünde Jimmy Rhea Seehorn rolünde Bob Odenkirk ve Cliff Main rolünde Ed Begley Jr.

Better Call Saul 6. Sezon: Jimmy ve Kim’in Howard Dolandırıcılığı Açıklandı


Yazar hakkındasinema-1