Biraz daha uzakta olacağını düşündük ama hayır – Mojang şu anda Minecraft 1.19 oynayabileceğinize karar verdi. Çok deneysel bir beta sürümüne girmenin sakıncası olmadığı sürece, yani. 1.19’un ilk deneysel anlık görüntüsü artık Minecraft: Java Edition Oyuncuları için mevcut ve Deep Dark’ı araştırmanıza ve Warden ile tanışmanıza izin verecek.

Anlık görüntünün nasıl yükleneceği ile ilgili ayrıntıları şu adresten edinebilirsiniz: resmi site, ancak burada eski dünyaları açamayacağınızı unutmayın. Yeni bir tane oluşturmanız gerekecek ve deneysel anlık görüntüde oynanan herhangi bir dünyayı oyunun gelecekteki sürümlerine taşımanız pek olası değil.

Bu anlık görüntü, Wild güncellemesi olarak da bilinen 1.19 için planlanan tüm özellikleri içermiyor, ancak Deep Dark biyomunu, Antik Şehir biyomunu, Warden mobunu, sculk bloklarını, hızlı sinsi büyüsünü ve dark mob efektini içeriyor.

Yeni özelliklerle oynamaya başladığınızda, bunun hala ‘deneysel’ bir anlık görüntü olduğunu unutmayın. Bu, geliştiricilerin hala tüm bu sistemlerin nasıl çalışacağını dendiği anlamına gelir, bu nedenle herhangi bir belirli özellik ileriye dönük büyük ince ayarlara tabidir.

Minecraft 1.19 çıkış tarihi bu yıl bir ara olarak belirlendi.oyun-2

Bir yanıt yazın