Geçen Ekim, Google Google Mesajlar platformu üzerinden içerik paylaşanlar için yeni bir kullanıcı arayüzünü test etti. Bunun nasıl yapıldığını biliyorsun, değil mi? Birine göndermek istediğiniz içeriğin üzerindeki paylaş simgesine dokunduğunuzda paylaşım sayfası açılır. Paylaşım sayfasından Google Mesajlar’a dokunun. En son mesajlaştığınız kişilerin listesinin yer aldığı Konuşmaları seç adlı bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz isimlerden birini seçebilir, içeriğinizi tamamen yeni bir mesaj olarak göndermek için Yeni mesaj’a dokunabilir veya listede olmayan birine gönderebilirsiniz.

Başına 9to5Google, küçük bir güncellemenin ardından Android cihazınızdaki paylaşım sayfasından Google Mesajlar’ı seçtiğinizde “Alıcıları seçin” yazan bir sayfa göreceksiniz. Bu sayfa, Google Mesajlar’ı kullanarak yaptığınız önceki beş görüşmeyi, her görüşmeden gönderilen son mesajın çok küçük bir kesitiyle birlikte gösterir. Son konuşmanın altında “Daha yeni konuşmalar” yazan bir bağlantı bulunur; Mesaj geçmişinizin tamamını görmek için üzerine dokunun. Belirli bir alıcı arıyorsanız ve Mesaj geçmişinizin tamamında gezinmek istemiyorsanız, ekranın sağ üst tarafında dokunabileceğiniz bir arama simgesi vardır.

Aynı anda birden fazla Google Mesaj alıcısıyla paylaşımda bulunmak istiyorsanız, her listenin sağında bulunan daireye dokunarak diğer adları ekleyebilirsiniz; bir onay işareti görünecektir. Sayfanın üst kısmında, paylaştığınız içeriği alacak her kişinin profil simgesini göreceksiniz. Ekranın sağ alt kısmında, işleme devam etmek için bastığınız “İleri” kayan eylem düğmesi bulunur.

Yeni kullanıcı arayüzü henüz en son Android 15 beta sürümünü çalıştıran Pixel 6 Pro cihazımda görünmedi. Görünüşe göre Google, güncellenmiş kullanıcı arayüzünü tüm Android kullanıcılarına henüz yaymadı, ancak son birkaç hafta içinde dağıtımı arttı. 9to5Google, Google Mesajlar beta kanalına kaydolanların güncellemeyi aldığını söylüyor.telefon-1