Samsung yakında piyasaya katlanabilir tabletler ve dizüstü bilgisayarlar getirebilir. Bir şirket yöneticisi, beş adet katlanabilir akıllı telefon serisini piyasaya sürdükten sonra, katlanabilir özelliği daha elektronik ürünlere entegre edecek teknoloji üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Son zamanlarda firma, yılın ikinci Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Flip 5’i piyasaya sürdü. Telefonlar, bir taban, bir artı ve bir ultra model içeren Galaxy Tab S9 serisinin yanında piyasaya sürüldü.

Samsung’un Mobile eXperience Business Head TM Roh’u bir toplantıda doğrulandı röportaj Independent ile katlanabilir tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların gelecekte Güney Koreli teknoloji devi tarafından planlanabileceğini söyledi. Roh, tabletler zaten popüler bir ürün kategorisi olduğundan, katlanabilir versiyonlarının da pazarda başarılı olacağından emin olduğunu söyledi. İnsanların her zaman “okumak için bir kitap açtığını ve bir şeyler yazmak için bir defter açtığını” açıklıyor.

Roh, tıpkı kitaplar veya defterler gibi, katlanabilir akıllı telefonların kullanılmadığında saklanmasının veya taşıma sırasında taşınmasının ve aynı zamanda gerekli tüm bilgilerin güvende tutulmasının daha kolay olduğunu detaylandırıyor. Aynı şekilde şirketin benzer bir teknolojiyi tablet ve dizüstü bilgisayarlara da getirmeyi düşündüğünü ve bu fikirleri hayata geçirmek için gerekli yatırımları da yaptığını iddia etti. Ancak Samsung yöneticisi, bu ürünlerin lansmanı için kesin bir zaman çizelgesi sunmadı.

Galaxy Tab S9 serisi modellerin tümü, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ler tarafından desteklenmektedir. Tabletler kutudan çıktığı haliyle Android 13 ile çalışır. Temel model 11 inç dinamik AMOLED 2X ekrana sahip ve 8.400 mAh pil barındırırken, plus ve ultra modeller sırasıyla 12.4 inç ve 14.6 inç ekranlar ve 10.090 mAh ve 11.200 mAh pillerle geliyor.

Temel Samsung Galaxy Tab S9, Hindistan’da Rs’de başlıyor. 128 GB depolama WiFi varyantı için 72.999, Tab S9 Plus ve Tab S9 Ultra ise Rs’den başlıyor. 90.999 ve Rs. sırasıyla 1,08,999. Her üç model de Bej ve Grafit renk seçenekleriyle sunuluyor.


Samsung, Güney Kore’deki ilk Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Tab S9 serisi ve Galaxy Watch 6 serisinin yanı sıra Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’i piyasaya sürdü. Şirketin yeni cihazlarını ve daha fazlasını Orbital’in son bölümü olan Gadgets 360 podcast’inde tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8