Christopher Nolan’ın resmi inceleme ambargosu oppenheimer Çarşamba gününe kadar kaldırılmayacak, ancak yazar-yönetmen Paul Schrader’ın 2. Dünya Savaşı bilim destanı hakkında bazı güçlü sözleri var.

Facebook’ta yazan, Taksi sürücüsü, Azgın boğa Ve Mesih’in Son Günaha senarist denir oppenheimer: “Bu yüzyılın en iyi, en önemli filmi. Bu yıl sinemalarda bir film görürseniz, bu olmalı oppenheimer. Ben bir Nolan hayranı değilim ama bu, kapıları menteşelerinden uçuruyor.

oppenheimer Cillian Murphy, atom bombasının yaratılmasından sorumlu olan 2. Dünya Savaşı dönemindeki Manhattan Projesi’nin başkanı J. Robert Oppenheimer rolünde.

Bu ayın başlarında Paris dünya prömiyerinden çıkan filme önceki ilk tepkiler de övgülerdi. Bazı örnekler:

Telgraf film eleştirmeni Robbie Collins Twitter’da yazdı: “Tamamen nazlı olmakla gizemli olmak arasında gidip geliyorum. oppenheimer ve sadece dışarı çıkıp beynimi seğiren bir plütonyum çekirdeği gibi ikiye bölen ve beni başka ne hatırlayamıyorum gibi son jenerik boyunca hıçkıra hıçkıra ağlatan tam bir nakavt olduğunu söylemek.

Toplam Film’Matt Maytum tweet attıoppenheimer beni hayrete düşürdü: Cillian Murphy’nin yüce bir merkezi performansıyla, en büyük ölçekte bir karakter çalışması. Belirgin bir Nolan hassasiyetine sahip destansı bir tarihsel drama: gerilim, yapı, ölçek duygusu, şaşırtıcı ses tasarımı, dikkat çekici görseller. Vay.”

AP filmi yazar Lindsey Bahr Twitter’da yazdı: “Christopher Nolan’ın oppenheimer Cillian Murphy, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon ve dahil olan pek çok kişinin – bazıları sadece bir sahne için – gerçekçi, özlü uyarlaması, yaratıcı hikaye anlatımı ve incelikli performanslarıyla gerçekten muhteşem bir başarı. Bir tweet ya da mesaj dizisi kadar aptalca bir şeyde bu kadar yoğun bir şeyden bahsetmek zor ama oppenheimer gerçekten ciddi, felsefi, yetişkin draması kadar gergin ve heyecan verici. Dunkirk. Ve büyük an – O AN – hayranlık uyandırıyor.

Nolan ve yıldızları, üç saatlik filmin yapım sürecini ayrıntılarıyla anlattı. Hollywood Muhabiri’s son özellik hikayesi. Rol arkadaşı Robert Downey Jr. şöyle diyor: “Telefonla ortalıkta dolaşan çok insan yok. Video köyü diye bir şey yok. Üzerinde adın yazan bir sandalye yok. Odaklanmış ve Spartalıydı, yaptığımız şeye neredeyse bir manastır yaklaşımıydı.”

oppenheimer 21 Temmuz’da açılıyor ve açılış haftasonunda yaklaşık 40 ila 49 milyon dolar kazanması bekleniyor. Kafa kafaya rakibi Barbie’nin yaklaşık 90 ila 110 milyon dolar kazanması bekleniyor.

Aaron Couch bu rapora katkıda bulunmuştur..

sinema-2