Carl Pei ve Nothing’in fikir çocuğu olan bütçe alt markası CMF’nin, CMF’nin Nothing Phone tarafından piyasaya sürülmesiyle bir süredir akıllı telefon arenasına gireceği söylentileri dolaşıyordu (1). Bu gelişme, şimdiye kadar kablosuz kulaklıklara ve akıllı saate odaklanan CMF için yeni bir yöne işaret ediyor. Spekülasyonlara ek olarak, Notebook Check’in yakın tarihli bir raporu da bu bütçe dostu telefonun akıllı telefon pazarında bir yer edinmeyi hedeflediğini öne sürüyor. Android sızıntısını sık sık paylaşan MlgmXyysd tarafından paylaşılan bilgilere göre, CMF Telefon (1) kendi akıllı telefonuyla benzerlikler paylaşıyor. kardeş, Hiçbir Şey Telefonu 2a. Ancak 2a’nın 6,7 inç AMOLED ekranına kıyasla biraz daha küçük 6,67 inç OLED ekranıyla kendisini farklılaştırıyor. Her iki telefon da MediaTek Dimensity 7200 yonga setinden güç alıyor ve 5.000 mAh pil ile donatılıyor; bu kapasite, bütçe ve orta sınıf kategorilerdeki yeni telefonlar için norm haline gelen bir kapasite.

Depolama açısından CMF Telefon (1), microSD kart yuvasıyla genişletilebilen 128 GB veya 256 GB depolama alanıyla birlikte 8 GB RAM seçenekleri sunuyor. Bu, aynı zamanda 12GB RAM varyantı sunan 2a ile karşılaştırılabilir. CMF Telefondaki (1) kamera kurulumunda 50 MP ana kamera bulunur ancak biraz daha az güçlü olan 16 MP ön kamera bulunur.

İlginç bir şekilde CMF Telefon (1), Nothing telefonlarının imza niteliğindeki tasarım öğelerinden farklı görünüyor. Markayla eşanlamlı hale gelen ikonik LED ışık Glyph arayüzünün bulunmayacağı bildiriliyor. Ancak telefonun değiştirilebilir plastik bir arka yüze sahip olduğu söyleniyor ve bu da CMF’nin sunduğu çeşitli arka seçenekler aracılığıyla kişiselleştirme potansiyeline işaret ediyor.

Yaklaşan telefonun CMF by Nothing tarafından olası tasarımı | Resim Kredisi: 91Mobiles

Belki de CMF Telefonun (1) en dikkat çekici yönü söylentili fiyatıdır. Sızıntılar doğruysa telefonun Temmuz 2024’te 128 GB’lık model için 249 dolar ve 256 GB’lık model için 279 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu, onu 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla 349 dolara satılan Nothing Phone 2a’nın mevcut fiyatından önemli ölçüde daha düşük bir konuma getiriyor. Bu fiyatlandırma stratejisinin tüketicilerde yankı uyandırıp uyandırmayacağı henüz bilinmiyor. CMF Telefon (1), daha pahalı muadilleriyle aynı premium özelliklere sahip olmasa da, uygun fiyatlı olması, bütçeye duyarlı alıcılar için cazip bir faktör olabilir. Akıllı telefon dünyası gelişmeye devam ederken, CMF’nin pazara girişi erişilebilir fiyat noktalarında kaliteli cihazlar arayanlar için başka bir ilgi ve seçenek katmanı daha ekliyor.

telefon-1