Son yıllarda, üst düzey oyun şirketleri arasındaki “en büyük trendlerden” biri, “kadrolarını güçlendirmek” ve daha fazla oyun üretmek için diğer stüdyoları satın almak oldu. Ancak Sony, Microsoft, The Embracer Group ve diğerlerinin gösterdiği gibi, bu ciddi şekilde geri tepebilir. Nintendo bu konuda ayakta kalan az sayıdaki şirketten biri oldu. Şirket satın almak yerine ya sadece hisse satın alıyorlar ya da yalnızca uzun vadede kendilerine gerçekten yardımcı olabileceğini düşündükleri şirketleri alıyorlar. Bu amaçla The Big N, Shiver Entertainment’ı satın aldığını duyurdu.

Aşağıda görebileceğiniz gibi, bunlar geçtiğimiz yıl boyunca birkaç “ilginç oyunu” Nintendo Switch’e taşıyan kişilerdir:

İlk başta bu aptalca görünebilir, çünkü MK1’in bağlantı noktası, grafik kalitesinin korkunç düşüşü nedeniyle oyuncuların şimdiye kadar gördüğü en nefret edilen şeylerden biriydi. Ancak bunun nedeni, bunu daha iyi hale getirecek desteğe veya zamana sahip olmamaları olabilir. Bu nedenle, Nintendo’nun bunları alması kalitenin artmasını sağlayabilir.

Ayrıca bu, Nintendo’nun büyük üçüncü taraf oyunlarını “şirket içinde” ele almak istediği anlamına gelebilir ve oyunculara işlerin daha çok Switch’teki Persona 5 Royal veya Nier Automata’ya veya onun halefine benzeyeceğini gösterir.

oyun-4