Zen EğitmekOkulları öğretmenlerle buluşturan çevrimiçi bir pazar yeri olan B Serisi finansman turunda 37 milyon dolar topladı.

Zam bir dönemde geliyor Büyüyen öğretmen açığı krizi ikisi birden göletin kenarlarıyakın zamanda rapor ADP Araştırma Enstitüsü’nden küresel salgının “durgun ücretler ve stresli çalışma ortamı” nedeniyle mevcut arz/talep dengesizliğini daha da kötüleştirdiğine dikkat çekti.

2017 yılında Londra’da kurulan Zen Educate, genellikle analog iş akışları kullanan ve fahiş ücretler talep eden geleneksel üçüncü taraf işe alım ajanslarının yerini alıyor. Zen Educate, self-servis bir platform aracılığıyla her şeyi dijitalleştirerek pahalı aracıları süreçteki denklemden çıkarır. Platform aracılığıyla öğretmenler ve okullar profiller oluşturur ve Zen Educate, iki varlığı uyumluluklarına göre otomatik olarak eşleştirebilir; bu, diğer tercihlerin yanı sıra yakınlık, beceriler, deneyim gibi verileri kullanır.

Okullar Zen Educate’i tam zamanlı roller için işe alım yapmak için kullanabilirler, ancak öğretmenler de bunu daha kolay geçici veya geçici görevler bulmak için kullanabilirler. hayatlarına uygun yarı zamanlı roller.

Zen Educate kurucu ortağı ve CEO’su Slava Kremerman, TechCrunch’a şunları söyledi: “Tüm alanlarda olduğu gibi, eğitimciler çalışmalarında daha fazla esneklik arıyor ve bu nedenle eğitimde de Zen Educate gibi esnek çalışma çözümlerine daha fazla ihtiyaç var.”

Üstelik Zen Educate, yerleşik kurumlara göre daha küçük bir kesinti gerektirdiğinden daha yüksek maaş vaat ediyor

Kremerman, “Ortalama yerleşik endüstri alım oranı %35-38 arasında” dedi. “Bunun yarısından biraz fazlasını tamamladık. Sonuç olarak öğretmenler daha fazla kazanıyor ve okullar tasarruf ediyor.”

Zen Eğitmek uygulaması
Zen Eğitmek uygulaması
Resim Kredisi: Zen Eğitmek

Genleşme

Zen Educate, Minneapolis’teki ön lansmanın ardından ABD pazarına açılmayı hedefleyerek 2022’nin sonlarında 21 milyon dolarlık A Serisi tur topladı. Bugün şirket, İngiltere’deki 11 bölgenin yanı sıra dört eyalette daha (Texas, Colorado, California ve Arizona) faaliyet gösteriyor. Ve 300 kişilik işgücünün %15’inden fazlası artık ABD’de bulunuyor

Kremerman, “Minneapolis’teki yumuşak lansmandan sonra artık eyaletteki en büyük ikinci sağlayıcıyız” dedi. “Beş eyalette yayındayız ve ABD’deki en büyük 200 okul bölgesinin dokuzuyla çalışıyoruz”

Kremerman ayrıca teknolojiye dayalı yaklaşımının ABD’deki farklı düzenleyici ortamlara uyum sağlamasına yardımcı olduğunu söyledi.

Kremerman, “Lisanslama eyalete özeldir, oysa İngiltere ve Galler’in standart bir ulusal standardı vardır” dedi. “Eyaletler arasında hızlı bir şekilde uyum sağlamak ve yayılmak için kimlik doğrulama teknolojimizi kullanabiliyoruz, oysa geleneksel personel bulma firmalarının çoğu bununla mücadele ediyor.”

Bankada 37 milyon dolar daha bulunan şirket, ABD ve İngiltere’de daha fazla pazara açılmayı ve okul yöneticileri için yeni bir yazılım başlatmayı planladığını söyledi. devamsızlık yönetimi.

Ayrıca Zen Educate, satın almalar yoluyla kaynaklarını da güçlendiriyor ve bugün öğretmen personel bulma ajansının satın alınmasıyla ikinci satın alımını duyurdu. Aquinas Eğitimi. Şirket, hem ABD hem de İngiltere’de birkaç satın alma daha tamamlamayı planladığını söyledi

Aquinas Education, eski profesyonel futbolcunun TV sunucusu olduğunu dikkate alıyor Jermaine Jenas Sahiplerinden biri olarak Jenas, bu satın almanın ardından artık marka elçisi olarak Zen Educate’e katılıyor.

Zen Educate’in B Serisi turu, Adjuvo, Brighteye Ventures, FJ Labs, Ascension Ventures ve birkaç meleğin katılımıyla Round2 Capital tarafından yönetildi.genel-24