Ubisoft’un yaklaşmakta olan taktiksel nişancı oyunu XDefiant bu hafta piyasaya sürülecek ve yayıncı, yakın zamanda yapılan bir açıklamada oyunun “oyun içi satın alma felsefesini” ayrıntılarıyla anlattı. Blog yazısı. En önemlisi, gönderide XDefiant’ın oyuncuların tüm satın alınabilir “oyunu etkileyen” içeriğin kilidini zorluklarla açmasına olanak tanıyacağı veya Ubisoft’un ifadesiyle, oyunun “kazanmak için öde” mekaniğinden yoksun olacağı belirtiliyor.

Blog yazısı, oyuncuların satın alabileceği veya oyun içi bir mücadele yoluyla 700.000 XP toplayarak kazanabileceği DedSec grubu şeklinde bir örnek sunuyor. Ayrıca, ücretsiz savaş bileti ödülleri, günlük ve haftalık zorluklar, silah ustalığı ve daha fazlası gibi geleneksel canlı oyun mekanikleri aracılığıyla oyunun oyuncunun zamanını nasıl ödüllendireceği de ayrıntılı olarak açıklanıyor. Ubisoft, beklenen premium battle pass ve çeşitli karakter ve silah kozmetikleri de dahil olmak üzere XDefiant’taki çeşitli içerik türlerini listeleyerek gönderiyi sonlandırıyor.

Şimdi oynuyor: XDefiant – Resmi Lansman Fragmanı

Çoğunlukla Ubisoft’un Call of Duty serisine cevabı olarak tanımlanan XDefiant, 21 Mayıs’ta sezon öncesi dönemde çıkacak. Yayıncı kısa süre önce, oynaması ücretsiz nişancı oyununun sıradan oyun modunda beceriye dayalı eşleştirmeye sahip olmayacağını, Call of Duty ile büyük bir tezat oluşturduğunu açıkladı. Ancak lansman sırasında dereceli oyun özelliği olmayacak ve Ubisoft, bu özelliğin daha sonraki bir sezonda geleceğini belirtiyor. Diğer Ubisoft haberlerinde ise yayıncı yakın zamanda XDefiant ve Rainbow Six serilerine daha fazla kaynak koymak için The Division Heartland’i iptal etti.oyun-1