Flaş, Hız Gücüne girer.

bu Oscarlar Uzun süredir birkaç nedenden dolayı uygunluk için mücadele ediyor ve bu yıl onların bocalaması daha çok bir yardım için ağlamak gerçek bir önem girişiminden daha fazla. Sinema için kafa karıştırıcı bir yılın ortasındaAkademi, insanları bir yere götürmenin en iyi yolunun olduğuna karar verdi. yayını ayarlamak iki Twitter anketi yapacaktı ve dün gece, Zack Snyder’ın fandomunun gücüyle, bunun ne kadar kötüye gidebileceğini tam olarak öğrendiler.

Fikri burada anlıyorum: insanlar büyük kıçlı aksiyon filmleri için çıkıyorlar. aday gösterilme. Marvel her yıl başarısız olmadan banka yapar. Bu yıl Netflix’in Kırmızı Bülten yayın hizmetinde en çok izlenen film oldu. yukarı bakma ve Affedilemez ayrıca ilk onu kırdı – ve obunların hepsinden? Sadece yukarı bakma dört Oscar adaylığı aldı ve dün gece galibiyet alamadı. bana komik geliyor Oscarlar Çocuklarıyla büyük gişe rekorları kıran süper kahraman filmlerini izlemeye giden seyircilere kur yapmak isterler, aslında o filmleri onurlandırmayı umursamadıklarında. TOscar’lar sadece bu filmlerin içerik olmasına izin vermeli kazanmak gişeve mümkün olduğunca onları onurlandırmak için daha iyi bir iş yapın – örneğin, canlı yayından bir grup teknik kategoriyi kesmemek gibi. Popüler işleri törene dahil etmeye çalışmak, insanların gösteriyi izlemesini sağlamanın hiçbir zaman etkili bir yolu olmayacak. Ve açıkçası, Oscar’lar öyle ya da böyle öğrenmek zorunda kalacaklar. herkesi memnun edemezler.

Ama 2022’de değil. Aday gösterilen kategorilere herhangi bir prestij, ödül veya pay eklenmeden oluşturulan kesinlikle anlamsız iki kategori tanıtıldı; En Neşeye Değer An ve Hayranların Favorisi. Elbette, bir avuç Twitter kullanıcısı sorunları için bir şeyler alacak, ama yaratıcılar? Oyuncular, yönetmenler, yapımcılar? Hiç bir şey. Bu, Oscar’ların herkesin şovları hakkında konuşmasını sağlamak için pipetlere sarıldığı bir yılda alaka düzeyine yönelik acıklı bir jest.

in ile bir röportaj LA Times dün geceki törenden önceOscarlar yapımcı Will Packer açıkladı “Genellikle böyle bir şovda olmayan bir hayran sesine sahip olma fırsatından heyecan duyduğunu… [It] seven insanlardan hiçbir şey almaz KODA ve Belfast ve diğer tüm filmler. Bana göre bu, ‘Eh, kutlayamayız’ demek için çok fazla bir Hollywood bakış açısı. Örümcek Adam eğer kutlayacaksak Köpeğin Gücü.’ Sadece buna katılmıyorum.” Ama Hollywood’un yaptığı tam olarak bu! Hollywood, Örümcek Adam’ı bir Twitter anketinde ona yer vererek kutlamadı! Bu, alaka düzeyi konusunda umutsuzca kötü tasarlanmış bir kavrayış ve bunu gösteriyor. Hollywood’un seçkinci olmasına izin verin, çevrimiçi bir anketle “kutlanmış” olup olmadığına bakılmaksızın Örümcek Adam’ın tadını çıkarmaya devam edeceğim..

Buradaki asıl vurucu şey, iyi olmasa da eğlenceli bir şeyler için bir şansın olmasıydı, ancak dün geceki anketler bunun dışında herhangi bir şeyin sonucuydu.. Twitter’ı veya Çevrimiçi Fandomları sınırlamak yerine, tüm ölümcül çevrimiçi dünyanın çılgına dönmesine izin verdiler! Ama değilCheer-Worthy anı için adaylıklar kendileri için konuşur: Flash giriyor hız kuvveti Zack Synder’ın Adalet Ligi (2017/2021); Üç Örümcek Adam takım oluşturma hazır Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (2021); Kaptan Amerika’nın “Avengers toplandı” içinde Yenilmezler: Oyun Sonu (2019); “Ve sana gitmeyeceğimi söylüyorum” rüya kızlar (2006); Ve Kurşun zamanı anları matris (1999).

Bu saçmalık. Değil sadece garip, bu sadece kafa karıştırıcı. Bu filmlerden sadece biri 2021’de sinemalarda gösterime girdi! Oscar’lar alaka düzeyine gidiyorsa, kesinlikle bu şekilde yapılmaz. Neo’nun bir Twitter popülerlik yarışmasını kazanıp kazanmadığını görmek için Oscar’ı kim ayarlayacak? Fan servisindeki bu garip girişimin amacı nedir? bu abreklam konsepti, kötü uygulanmışhepsi sonuç verdi tabii ki kötü bir sonuçla.

Çünkü, tüm Twitter popülerlik yarışmalarında olduğu gibi, çevrimiçi fandom tam olarak her zaman yaptığı şeyi yaptı: takipçilerini kolayca oynanabilir bir anket sistemi oynamak için topladı. Bu durumda, Zack Snyder’ın en sadık hayranları—ki bir şey biliyor ya da altı hashtag’leri trend haline getirmek hakkında—hemen toplandı ve Snyder’ın versiyonunu itti Adalet Ligie yukarı. Geldiğini görebildiğin bir an, bçünkü Snyder fandomu zaten bu yarışmayı birkaç kez kazandı. serbest bırakılması filmin 2021 versiyonu sorgusuz sualsiz, Snyder hayranlarının adamlarını koordine etmek ve oy vermek için Twitter/Reddit/forum gücüne sahip olduğunu söylüyor.

Snyder’ın Ölüler Ordusu Hayranların Favorisi anketini de kazandı—aKazanç, Oscar’ların kılıcının üzerine düşmeye karar verdiği çevrimiçi anket dışında herhangi bir metrikten yoksun ve yine, çünkü yönetmenin hayranları, bu sistemin kendi lehlerine nasıl işleyeceğini bilecek kadar sürekli olarak çevrimiçi. savunmasında Ölüler Ordusuen azından yaptı neşelenmeye değer anların yarısından farklı olarak 2021’de piyasaya sürülecek. Snyder’a bu galibiyeti kıskanmayacağım. Ör diğer adaylardan herhangi biri. İnsanlar işaret parmakları uyuşana kadar Snyder’a oy vermek istiyorlarsa, misafirim olun. Ama bu filmler ve Oscar’lardaki yeri hakkında gerçekten ne diyor?

Popüler filmler bir nedenden dolayı popülerdir. Onlar bir olay; izlemesi eğlenceli, harika bir Cuma gecesi. Ancak Cheer-Worthy Moment ve Hayranların Favorisi ödülleri onur ödülü değil, etkileşim için umutsuz bir hesap tarafından yapılan aşırı abartılmış Twitter anketleri ve çevrimiçi fandomun kaynaşması için olgunlaştı. ifa Marvel veya DC gibi nadir anların dışında gerçekten bir süper kahraman filminin Oscar kazanmasını istiyor. Örümcek-Ayetbuna layık bir film yapmak için daha çok uğraşmaları gerekecek. Gecenin sonunda, Oscar’lar şişirilmiş, abartılı bir ticari gösteriye dönüştü ve eğer Hollywood bunun bir internet popülaritesi yarışmasından ziyade bir ödül töreni olduğunu kabul etseydi ve yayına her türlü ciddiyetle davransaydı, bu olurdu. sonsuz derecede daha tutarlı ve muhtemelen daha eğlenceli. Hatta belki de neşeli.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7

Bir yanıt yazın