Vivo, amiral gemisi katlanabilir akıllı telefonu X Fold3 Pro’yu Mart ayında piyasaya sürdü ancak cihaz yalnızca Çin’de satışa sunuldu. Neyse ki münhasırlık dönemi sona ermek üzere ve vivo, X Fold3 Pro’nun önümüzdeki ay Hindistan’a geleceğini doğruladı.

vivo Hindistan’ın resmi Twitter hesabı yaklaşan sürümle ilgili bilgi verdi Hindistan’daki X Fold3 Pro’nun ve telefonun resmi sayfası 6 Haziran’dan itibaren satışa sunulacağını açıkladı.

X Fold3 Pro üst düzey bir katlanabilir telefon olduğundan fiyatının da buna göre olmasını bekliyoruz. Cihaz, 16 GB RAM ve 1 TB dahili depolama alanıyla eşleştirilmiş Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisiyle donatılmıştır.

Ayrıca vivo’nun amiral gemisi, 120Hz yenileme hızına ve 2.220 piksel çözünürlüğe sahip, etkileyici 8,03 inç AMOLED katlanabilir ekrana sahip. 120Hz yenileme hızına ve 1.172 piksel çözünürlüğe sahip 6,53 inçlik AMOLED kapak ekranı da bir o kadar etkileyici görünüyor.

Vivo X Fold3 Pro, 50 megapiksel ana sensörün yanı sıra 64 megapiksel periskop telefoto ve 50 megapiksel ultra geniş kameralardan oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip. Her iki ekranın da 32 megapiksel selfie kamerası içerdiğinden bahsetmiyorum bile.

Katlanabilir amiral gemisi, 100W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip devasa 5.700 mAh bataryadan güç alıyor. Ne yazık ki, Hindistan lansmanından sonra vivo’nun X Fold3 Pro’yu daha fazla ülkede piyasaya sürüp sürmeyeceğine dair bir bilgi yok, ancak bunun gerçekleşme ihtimali yüksek.

telefon-1