X ihbarcı başına Majin Bu (aracılığıyla Wccftech), bazı iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max telefonlar kutudan kusurlu bir şekilde çıkıyor. Bu ünitelerden birkaçında titanyum çerçeveye herhangi bir renk uygulanmadı ve arızalı cihazlarda renk bulunan yerlerde eşit şekilde uygulanmadı. Bu kusurlu birimlerle ilgili başka bir sorun, ekranın cihazın kenarlarıyla doğru şekilde hizalanmayan yerleştirilmesidir.
Bildirildiğine göre bir Foxconn çalışanı ilk partinin geldiğinden bahsetmişti. iPhone 15 Pro serisi telefonların sorunları olacak ve görünüşe göre burada da bunu görüyoruz. Majin Bu, daha fazla kusur görseli içeren ikinci bir tweet ekledi. Bu tweet’te ihbarcı şöyle yazıyor: “Bazıları iPhone 15 Pro ünitelerde görüntüde yanlış hizalama, kamera lenslerinde kir, ekranda çizikler ve çeşitli alanlarda hasar belirtileri var gibi görünüyor, kabarcıklar ve rengi solmuş kareler olduğuna dair raporlar var. Bu, ABD, Çin ve AB pazarlarına yönelik birimler için geçerlidir.”

Başka bir tweet, “arka camdaki eşit olmayan boşlukları”, titreyen OLED ekranları, kutudan uzun çiziklerle çıkan telefonları ve camın altında 5cm x 4cm ölçülerindeki kabarcıkları fark eden premium bir satıcıdan gelen bir mesajı içeriyor. Temel sorunlar Pro ünitelerinde görülürken bazı iPhone 15 ve iPhone 15 Plus birimlerinde de arızalar görülüyor. Bayi, iPhone 14 Pro modellerinde böyle sorunlarla hiç karşılaşmadığını kaydetti.
Açık Reddithakkında birkaç şikayet var iPhone 15 bozulmamış durumda gelen seri cihazlar. Bir gönderi ise iPhone 15 Pro Max satın alan birinden geldi ve kutudan arka panelinde üç çatlakla çıktı. Bu iPhone’un sahibi, kutuyu açtığında telefonun kutunun içinde gevşek olduğunu söyledi.

Arızalı birimlerden birini aldıysanız yapmanız gereken en kısa sürede Apple ile iletişime geçmek ve yeni birimin size mümkün olan en kısa sürede gönderilmesini ayarlamaktır. Arızalı bir ünite almaktan kaçınmak için Apple ve sözleşmeli üreticilerinin montaj hattında gerekli düzeltmeleri yapmasını bekleyebilirsiniz, ancak bu yönde bir kamu açıklaması yayınlanırsa şaşırırız.

Eğer bekleyemiyorsanız veya sizin gibi birinin başına böyle bir şeyin asla gelmeyeceğini düşünüyorsanız, bu kusurların etkilenen cihazların çalışmasını etkilemediği görülmektedir. Bu, Apple’dan yedek ünitenizi beklerken yeni telefonunuzu kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir.

telefon-1