Xiaomi Watch 2 Pro, şirketin yaklaşan lansman etkinliğinde dünya çapında ilk kez tanıtılacak. Giyilebilir cihaz, gelecek hafta Berlin’deki Xiaomi Lansmanı Eylül etkinliğinde yaklaşan Xiaomi 13T serisiyle birlikte tanıtılacak. Şirket, akıllı saatin yuvarlak kadranını ima eden bir tanıtım videosuyla X’in (eski adıyla Twitter) lansmanını doğruladı. Ayrıca Wear OS by Google tarafından desteklendiği de doğrulandı. Ancak diğer ayrıntılar henüz şirket tarafından onaylanmadı. Daha önce, yaklaşan Xiaomi akıllı saatinin AMOLED ekrana sahip olabileceği öne sürülmüştü.

Xiaomi’nin sahip olduğu duyuruldu Yaklaşan giyilebilir Xiaomi Watch 2 Pro’nun X (eski adıyla Twitter) gönderisi aracılığıyla lansmanı. Akıllı saat, 26 Eylül’de şirketin Berlin’deki etkinliğinde Xiaomi 13T serisiyle birlikte tanıtılacak. Xiaomi ayrıca saatin Wear OS by Google tarafından destekleneceğini de doğruladı. Teaser videosunda saatin yuvarlak bir ekrana sahip olduğu da gösteriliyor. Bunların dışında şirket, akıllı saatin tasarımı ve teknik özellikleri hakkında henüz herhangi bir detay açıklamadı.

Ancak daha önceki bir raporda, yakında piyasaya sürülecek akıllı saatin tasarımı, renk seçenekleri ve teknik özellikleri sızdırılmıştı. Giyilebilir cihaz, 1,43 inç AMOLED ekrana sahip dairesel dönen bir kadrana sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Akıllı saat muhtemelen HD çözünürlüğe ve her zaman açık ekrana sahip olacak. Rapor ayrıca Xiaomi Watch 2 Pro’nun Bluetooth ve 4G LTE versiyonlarıyla da gelebileceğini öne sürüyor.

Raporda ayrıca Xiaomi Watch 2 Pro’nun çeşitli spor modlarının yanı sıra vücut kompozisyonu analizi, uyku izleme ve SpO2 takibi sunmasının muhtemel olduğu da ortaya çıktı. Ayrıca biri kahverengi deri kayışlı, diğeri siyah floroplastik kayışlı olmak üzere iki renk seçeneğiyle gelmesi bekleniyor.

Bu arada Xiaomi, 26 Eylül’de Xiaomi 13T serisini de piyasaya sürecek. Son zamanlarda, Xiaomi 13T serisinin arka tarafında Leica ayarlı kameralarla serinin üç farklı tonunu öne süren iddia edilen pazarlama görselleri internete sızdırıldı. Sınıfının en iyisi Xiaomi 13T Pro’nun MediaTek Dimensity 9200+ SoC ile çalıştığı söylenirken, vanilya modelinin muhtemelen MediaTek Dimensity 8200 Ultra SoC ile donatılmış olarak gelmesi bekleniyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8