Bugünlerde hemen hemen her oyun şirketi oyunlarına mikro dönüşümler uygularken, Take-Two Interactive için bunun nedeni içerikte “fazla dağıtım yapmaları” gibi görünüyor.

Bu, Take-Two Başkanı Karl Slatoff tarafından şirketin konuşmasında dile getirildi. son kazançlar Soru-Cevap çağrısı. PC’de para kazanmanın kilidini açma fırsatı sorulduğunda Slatoff şu yorumu yapıyor: “Dolayısıyla, her platformda yaptığımız gibi PC platformuna da bakıyoruz ve her şey öncelikle ve en önemlisi içerikle başlıyor. Biz de bunun çok güçlü bir platform olduğuna katılıyoruz, bazı çok güçlü üçüncü taraf ortaklarımız var ve aynı zamanda tüketicilere doğrudan satış yapma yeteneğimiz var, dolayısıyla bunların hepsi bizim için çok ilgi çekici şeyler ve geliştirmeye devam edeceğiz. Oyuncular orada olduğu sürece PC platformunda. Oyuncu nerede ise biz de orada olacağız. Aslında PC’den para kazanma konusuna diğer platformlardan farklı bakmıyoruz. Bu daha çok oyundan oyuna alakalı. Belirli oyunlarda neler işe yarar; belirli oyunlarda işe yaramayan şey ve sahip olduğumuz genel hüküm şu: içeriği gereğinden fazla yayınlayın, para kazanma da bunu takip edecektir.”

Take-Two kapsamına giren oyunları oynayanlar (2K Games, Rockstar vb. oyunlar), bunlara bağlı mikro işlemlerle karşılaştırıldığında bu oyunların sunduğu içerik miktarından memnun musunuz? Herkes adına konuşamam ama NBA 2K gibi şirkete ait olan bazı franchise’ların yağmacı para kazanma kullanımı nedeniyle topluluk tarafından ateş altında olduğunu biliyorum.

Take-Two aynı çağrıda Grand Theft Auto 6’nın 2025 Sonbaharında çıkacağını da doğruladı. Sadece bu da değil, GTA 5 ve GTA Online’ın etkileşimi de bir önceki yıla göre oldukça arttı.oyun-6