Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 1 VI hakkında pek çok güzel şey söyleyebiliriz. Her ne kadar olumsuzluklar muhtemelen o kadar fazla olmasa da, telefonun Japon şirket için pazar başarısı olma şansını ciddi şekilde baltalıyor.

Aslında Sony’nin Xperia 1 VI ile ilgili pazarlama stratejisi, akıllı telefon konusunda artık hiçbir iddiasının kalmadığını bir kez daha gösteriyor. Japon devinin mobil işini ciddi şekilde küçültmesinin ve yenilik yapmayı bırakmaya karar vermesinin ana nedeni budur.

Geçen hafta tanıtılan Xperia 1 VI, ciddi anlamda pahalı, kamera odaklı bir amiral gemisi. Sony, yeni amiral gemisinin Avrupa’da 1.400 € / 1.300 £ fiyatla satışa sunulacağını duyurdu. Bu yaklaşık 1.640 dolar anlamına gelir; ABD fiyatları genellikle Avrupa’dakinden çok daha düşüktür, dolayısıyla telefonun fiyatı 1.000 ila 1.200 dolar civarında olabilir.

Ne yazık ki Sony’nin Xperia 1 VI’yı getirme planı yok. Şirket onayladı Sınır En üst seviye Xperia 1 VI’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmeyeceğini, dolayısıyla bu cihazı almak için sabırsızlanıyorsanız muhtemelen Amazon üzerinden almanız gerekecek.

Sorun, telefonun ülkedeki bazı telekomünikasyon ağlarını resmi olarak desteklememesi ve bu da onu büyük olasılıkla daha az çekici kılıyor. Her durumda, Xperia 1 VI’nın diğer amiral gemilerine göre 3,5 mm ses girişi ve microSD kart yuvası gibi avantajları, çok yüksek fiyatı haklı çıkarmıyor.

Ancak ABD’de yaşıyorsanız bunların hiçbiri için endişelenmenize gerek yok çünkü Sony, Xperia 1 VI’yı ülkede piyasaya sürmeyecek.telefon-1