ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim’de sosyal medya hesabından, eşi Melania Trump ve kendisinin koronavirüse yakalandığını duyurmuştu. Bu paylaşımın ardından sosyal medya sistesi Twitter son 24 saat içinde çok daha yoğun bir yer haline geldi; olumlu tweetler olmasına karşın, Trump’ın ölmesini isteyen, umut eden, imalı ve açık şekilde dile getirenlerde oldu.

Twitter, kimseye karşı ölüm veya ciddi bedensel zarar veya ölümcül hastalık isteyen veya umut eden tweetlere izin vermediğini insanlara hatırlattı. Twitter Cuma günü, bu politikayı ihlal eden tweetlerin kaldırılması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, bunun otomatik olarak askıya alma anlamına gelmediği de açıklığa kavuşturuldu. Bazı haber kaynakları, kullanıcıların otomatik olarak askıya alınacağını yanlış bildirdi. Elbette bu, kullanıcıların askıya alınmayacağı anlamına gelmez.

26 Eylül’de ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’ın bahçesinde yaklaşık 150 kişinin katılımıyla düzenlediği toplantıda, Yüksek Mahkeme yargıcı adaylığına 7. Bölge Temyiz Mahkemesi Yargıcı Amy Coney Barrett’i gösterdiğini duyurdu.

Sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadığı görülen toplantıda koronavirüsün yayılmış olabileceği belirtiliyordu.

Bir cevap yazın