Instagram başkanı Adam Mosseri çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirketin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kullanıcıların bir sorunu daha hızlı bildirmesine olanak tanıyan “rage shake (telefonu salla)” da dahil olmak üzere iki yeni özellik eklediğini söyledi. Şu an için IOS’a gelen bu özellikler ABD’de ilk olarak kullanıma açıldı. Instagrama yeni gelecek olan özellikler şöyle:

1- Range Shake (Telefonu Salla) ile hata raporu bildirimi

Bunlardan ilki uygulamayı kullanıyorsanız ve olması gerektiği gibi çalışmıyorsa, uygulama açıkken telefonu sallayın ve bir açılır ekran sizi karşılayacak. Instagram rapor bildirimi sayfası buraya tıkladığınız sorunu bildirebileceğiniz bir alan karşınıza çıkacak. Ve kolaylıkla şikayetiniz hangi sayfayla ilgiliyse instagramla paylaşılmış olacak.

2- Bir Fotoğraf Dizisinden Tek Bir Görüntüyü Silme Özelliği

Instagram’ın çarşamba günü gönderdiği diğer yeni özellik, Mosseri’nin “nihayet” özelliği olarak adlandırdığı özelliktir. Bir fotoğraf karuselinden tek bir görüntüyü silme yeteneği. Uzun zamandan beri kullanıcıların istediği bir şey olduğunu ve şirketin en sonunda bunu gerçekleştirdiğini bildirdi.

Kullanıcılar artık çoklu beslemeli bir Instagram gönderisinden tek bir fotoğrafı veya videoyu kaldırabilir | Instagram

Uygulamada açık bir fotoğraf karuseliniz olduğunda, sağ üstteki üç nokta menüsüne gidin, düzenle’ye basın, kurtulmak istediğiniz fotoğrafa kaydırın ve sol üstte bir silme simgesi göreceksiniz. Bu simgeye tıklayarak fotoğrafı silin bu kadar kolay.

Bir cevap yazın