4 Ekim’de New York’ta gerçekleşecek olan bir sonraki Made by Google etkinliğine sadece iki gün kaldı. Tarih yaklaştıkça yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro ile ilgili heyecan ve söylentiler artıyor. Google yakın zamanda ön siparişlerin etkinliğin bitiminden hemen sonra başlayacağını sızdırdı. Diğer sızıntılar ABD’de Pixel 8 ve Pixel 8 Pro ön siparişi verenler için bazı ekstra özelliklere işaret ediyor. Artık bu teklif yalnızca ABD ile sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Tanınmış ihbarcı Ishan Agarwal (üzerinden Android Başlıkları) X’te paylaştı Piksel 8 Ön sipariş avantajları ABD pazarına özel olmayacak. Bazı Avrupa ülkelerinde ön sipariş Piksel 8 Pro size ücretsiz bir Pixel Watch 2 verebilir.

Daha önceki söylentiler, ABD’de bir ön sipariş verildiğini gösteriyordu. Piksel 8 Pro sana bedava puan veririm Piksel İzle 2ve için Piksel 8, Pixel Buds Pro’yu alırsınız. Dolayısıyla aynı anlaşmanın Avrupa’da da geçerli olması şaşırtıcı olmaz. İhbarcı ülkeleri belirtmedi ancak teklif büyük olasılıkla telefonların resmi olarak satışa sunulacağı tüm ülkeleri kapsayacak. İhbarcının gönderisinin altındaki yorumlar, anlaşmanın Tayvan’da da geçerli olabileceğini gösteriyor. Yani her şeyin olması şaşırtıcı olmayacak Piksel 8 Dünya çapındaki ön siparişler bazı hediyelerle birlikte gelir.

Piksel 8 dizisi yeni bölümüyle birlikte 4 Ekim’de yayınlanacak Piksel İzle 2. Önceki sızıntılar şunu gösteriyor: Piksel 8 6,2 inç ekrana, 60Hz-120Hz yenileme hızına, 12MP ultra geniş kameraya sahiptir ve telefoto lensi yoktur. Buna karşılık, Piksel 8 Pro Daha büyük 6,7 inç ekran, 1-120Hz yenileme hızı, 48MP ultra geniş kamera ve 48MP 5x telefoto kamera ile öne çıkıyor.

Pro modeline özel olarak gelişmiş kamera kontrolleri, termometre sensörü, yeni uçuş süresi sensörü ve daha yüksek 12 GB RAM kapasitesi sunulur. Pil kapasiteleri farklılık gösterir Piksel 8 4.485mAh ve Pro 4.950mAh. Şarj hızları da farklıdır Piksel 8 24W’yi destekliyor ve Pro 27W’ı zorluyor. Hem Pixel 8 hem de Pixel 8 Pro’nun yedi yıl boyunca işletim sistemi ve güvenlik güncellemelerini alması bekleniyor.

telefon-1