Aynı zamanda OnePlus’ın kurucu ortaklarından biri olan Hiçbir Şey CEO’su Carl Pei, geçen hafta iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in, Apple’ın tanıtıldığı Apple Wonderlust etkinliğinin ardından bazı yorumlarda bulundu. Series 9’u ve Apple Watch Ultra 2’yi izleyin. Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm zamanların en iyi “X” kullanıcı adına (@getpeid) sahip olan Pei, yorumlarını YouTube’da paylaşılan resmi Nothing videosu üzerine yaptı.
Öncelikle Pei’nin bu etkinliklerin canlı seyirci önünde yapıldığında daha iyi olduğunu söylemesine katılmalıyız. Ocak 2007’de merhum Steve Jobs’un ev sahipliği yaptığı orijinal iPhone tanıtımını izlemeye zaman ayırdıysanız, canlı izleyicilerin etkinliğin heyecanını artırdığını görebilirsiniz. Pei, Jobs’un canlı seyircilerde şovmenliği canlı seyirciyi heyecanlandırmanın bir yolu olarak kullanabildiğini ve etkinlik önceden kaydedildiğinde bu tür şeylerin işe yaramadığını söylüyor.

Hiçbir şey CEO Carl Pei Pro modellerinde titanyum kullanmanın fayda sağladığını söylüyor iPhone 15 Pro seri kullanıcıları

Yeniyi tartışıyoruz iPhone 15 Pei, bu yılki en büyük değişikliğin Lightning bağlantı noktasının USB-C bağlantı noktasıyla değiştirilmesi olduğunu söylüyor. Hiçbir Şeyin CEO’su bu hamle hakkında ne düşünüyor? “Genel olarak bu, teknoloji ekosistemi için bir kazanç” diyor ve şöyle devam ediyor: “Fakat AB’nin bir adım daha ileri giderek USB-C standardını gerçekten homojenleştirmesini umuyorum.”

Video Küçük Resmi

Bildiğiniz gibi AB, 27 üye ülkesinde yeni elektronik cihazların şarj için USB-C kullanmasını zorunlu kılan bir yasa çıkardı. AB ve diğer yerler için farklı iPhone modelleri yapmakla uğraşmak istemeyen Apple, 2023 modelleriyle birlikte USB-C’ye geçmeye karar verdi. Pei, Apple’ın USB-C’ye geçmeyi beklediğini, çünkü tescilli Lightning bağlantı noktasının Apple tarafından iPhone kullanıcılarının Android’e geçişini biraz zorlaştırmak için kullanıldığını söyledi.

Pei, USB-C bağlantı noktasının yanı sıra Apple’ın rekabete aykırı olmasının başka yolları da olduğunu söyledi. AirDrop gibi yalnızca iPhone’da çalışan birçok özelliğin bulunduğunu belirtiyor. Pei, çeşitli davalar sırasında kamuya açıklanan e-postaların Apple yöneticilerinin iPhone kullanıcılarını kendi ekosistemine kilitlemenin yollarını tartıştığını göstermesi nedeniyle bunun bir sır olmadığını söylüyor. Yönetici, rekabeti sınırladığı için Apple ürünlerinin Apple tarafından geliştirilen özellikleri çalıştırmasını zorunlu kılmanın akıllıca olduğunu söylüyor. Carl, “Dünyanın en değerli teknoloji şirketi olarak başka konularda da rekabet edebilmelisiniz” dedi.

OnePlus kurucu ortağı, iPhone’u sürekli geliştirdiği için Apple’a saygı duyduğunu söylüyor

Pei, titanyum yapısının iPhone 15 Pro Ve iPhone 15 Pro modeller ağırlık ve dayanıklılık açısından fayda sağlayacaktır. Kendisi gibi bir teknoloji hayranının titanyum kullanımından heyecan duyacağını, ortalama bir kişinin ise titanyum, çelik veya alüminyum arasındaki farkı anlayamayacağını söyledi.

Hiçbir Şey CEO’su Apple’a saygı duyduğunu çünkü şirketin sürekli olarak iPhone’un tüm yönlerini geliştirdiğini söyledi (“yavaş yavaş” diye ekledi). Heyecan verici bulmadığı özelliklerden biri de sessiz anahtarının yerine işlem düğmesinin eklenmesi. Pei, eylem düğmesinin yeni olmadığını doğru bir şekilde belirtirken, Apple’ın muhtemelen sessize alma düğmesinin sık kullanılmadığını gösteren verilere sahip olduğunu söylüyor.

Pei, eylem düğmesinin sonunda yapay zeka destekli Süper Siri için kısayol olarak kullanılacağını düşünüyor. Bu çok büyük bir olay olurdu! Carl aynı zamanda iPhone’un kameralarının da hayranı ve Apple’ın cihazdaki fotoğrafçılığı geliştirmek için sürekli olarak bu özelliğe kaynak ayırdığını söylüyor.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için hemen ön sipariş verin!

Apple Watch Ultra 2 ile cihazı birçok arkadaşının satın aldığını ancak ne kadar popüler olduğundan emin olmadığını söylüyor. Yönetici, çoğu kişinin saati en pahalı model olduğu ve bir statü sembolü haline geldiği için satın aldığına inanıyor.
Apple’ı yenilikçi olduğu için överken, Vision Pro’nun bizi akıllı telefonlardan tüm gün kulaklık takmaya götürdüğünü görmüyor. Ayrıca mekansal bilgisayar kategorisinin yakın zamanda tüketicilerin genel olarak odaklanacağı bir kategori olmayacağını da söyledi.
Videoda Pei, akıllı saat hayranı olmadığını itiraf ediyor ve bunu vurgulamak için çıplak bileklerini kameraya gösteriyor. Haziran ayında bir ihbarcı, Nothing akıllı saati için bir ticari marka başvurusu gördüğünü ve Hindistan’a yönelik bir sertifikasyon web sitesinde akıllı saat kategorisi altında Hiçbir Şey için bir liste bulduğunu düşündü. Hiçbir şey’den bir akıllı saatin üzerinde çalışıldığını gösteren hiçbir şey gelmedi.telefon-1