Çalışanları, cihazları ve makineleri birbirine bağlamak için hücresel ağlara güvenen operatörler ve şirketler, her zaman karmaşık birim ekonomisiyle boğuşuyor: 5G’nin vaadi bu maliyetlerin düşeceği yönündeydi, ancak gerçek şu ki 5G ağları ve bunlar için cihaz ve makine desteği , düşündüğünüz kadar her yerde bulunmuyor ve bu, dolaşım anlaşmaları yoluyla birden fazla ülkeyi yönetmenin maliyetini ve zorluğunu düşünmeden önce.

Bu, pazarda teknolojinin bunu düzeltmesini isteyen açık bir boşluktur. Bugün Londra’dan bir startup aradı FloLive Son kullanıcıların mevcut ve yeni hücresel bağlantıyı daha etkili bir şekilde kullanabilmelerini geliştirmek için bir platform oluşturan şirket, hizmetlerine yönelik bir talep dalgası olduğunun altını çizerek 47 milyon dolarlık finansman duyurdu.

FloLive’ın CEO’su Nir Shalom, FloLive’ın sunumunu kurumsal son kullanıcıların ideal olarak hücresel bağlantı ihtiyaçlarını tek bir temasla yönetmeyi sevdiklerini, ancak bunun büyük ölçüde taşıyıcı tedarikçileri için bağlantının yaklaşık %98’ini oluşturan dolaşım anlaşmaları anlamına geldiğini tahmin ediyor. Startup’ın teknolojisi, uç noktaların nerede olduğuna veya ne olduğuna bakılmaksızın IoT ve diğer hücresel veri hizmetlerinin sağlanmasını yöneterek esasen bunu ortadan kaldırıyor. Bazılarında işe yarıyor 220 ülke her birinde mevcut olan her türlü hücresel ağı kapsar.

Şalom bir röportajında ​​”Bu su sayaçları, arabalar, kameralar veya izleme cihazları olabilir” dedi. “Bugün pazara baktığınızda, birden fazla ülkedeki çözümlerin büyük çoğunluğu dolaşım hizmetlerine veya satıcılara dayanıyor.” Ancak bayilerin genellikle pahalı olmasının yanı sıra, diğer dezavantajlarının da GDPR gibi farklı veri yönetimi rejimleri nedeniyle bunların üstesinden gelmenin daha karmaşık olması ve “performansın o kadar iyi olmaması” olduğunu söyledi. Dolaşımda 120 milisaniye veya daha fazla gecikme olabiliyor ve şirketlerin bazı hizmetler için çok daha azına ihtiyacı var.”

C Serisi finansman, Greenfield Partners ve 83North’un yanı sıra Qualcomm Ventures, Dell Technologies Capital, Saban Ventures ve Hazelnut Partners tarafından ortaklaşa yönetiliyor.

Şirket daha önce 2021’de 37 milyon dolarlık bir tur şeklinde olmak üzere 41 milyon doların biraz üzerinde fon toplamıştı. Bu turda Intel liderliğindeki bir dilim yer alıyordu, ancak özellikle çip devi artık FloLive’da yatırımcı değil: Sharon, Intel Capital’in hisselerini sattığını söyledi Stratejik önceliklerinin daha geniş bir şekilde yeniden değerlendirilmesi kapsamında hisseyi yaklaşık 20 ay önce satın aldı.

Başkaları için durum böyle değil. FloLive’ın müşterileri ve ortakları arasında işletmelerin yanı sıra hem taşıyıcılar hem de onlara hizmet sağlayan birçok şirket yer alıyor. Bu bağlamda, Qualcomm FloLive ile birlikte çalışıyor kendi IoT platformunu güçlendiriyorBu, kısmen, birden fazla lokasyonda kapsama alanı ararken hücresel hizmetler dünyasındaki büyük parçalanmayı giderecek hizmetler sağlama fırsatını hedeflemek için inşa edilmiştir.

Bu, FloLive’ın etkin bir şekilde rekabet eden bir şirketle birlikte çalıştığı ve bu şirketten fon aldığı ilk örnek değil. Ericsson, FloLive’ın teknolojilerinden bazılarını kendi IoT işinde kullanıyordu; sonra 2022’nin sonunda Ericsson duyuruldu zarar eden bu işi Aeris’e satmak olurdu.

İkincisi, FloLive’ın daha doğrudan bir rakibi ve Shalom, artık ne eski Ericsson işiyle ne de Aeris’in kendisiyle çalışmadığını doğruladı. (Ama buraya bir karmaşıklık katmanı daha eklemek gerekirse: Qualcomm da Aeris’i destekliyor…) Ancak telekomünikasyon teknolojisinin parçalanmış dünyasında bu bile fırsat anlamına gelebilir.

Shalom, “Artık eski Ericsson müşterilerinin ilgisinin arttığını görüyoruz ve artık onlarla bağlantı halindeyiz” dedi.

Şirketin diğer büyük ortakları arasında, hem 5G civarında ağ yönetimi hizmetleri hem de taşıyıcıların kendi müşterilerine sunabileceği hizmetleri sağlamak için hücresel taşıyıcılarla giderek daha fazla çalışan bir iş kuran AWS gibi bulut devleri yer alıyor. kendi kurumsal müşterileri. Shalom, AWS ile FloLive’ın tasarımı arasında güçlü bir sinerji bulunduğunu belirtti.

Shalom, “AWS ile ilişkimizi derinleştirdik” dedi. “Hepimiz bulutuz ve bu onların bizim inşa ettiğimiz şeyleri kullanmalarına olanak sağlıyor. Bulut tabanlı ve bulut merkezli yaptığımız işin bir parçası.”

Şirket değerlemesini açıklamıyor ancak son turda yatay bir seyir izlediğini anlıyoruz. 2021’de bu rakamın 108 milyon dolar olduğu görülüyor Anlaşma odası. Bu, bağış toplama ortamında hâlâ var olan zorluklara işaret ediyor: Anlaşmalarınızı tamamlayabilirsiniz, ancak şu anda ne pahasına olursa olsun? IoT’nin güçlü marjlar elde etmesi zor bir iş olmaya devam ettiği göz önüne alındığında, bu genel olarak IoT işletmeleri üzerinde hala büyük bir baskı anlamına geliyor.

Yine de, daha uzun vadeli bir sonuç için bahis oynamaya istekli yatırımcılar geliyor.

Greenfield Partners Ortağı Avery Schwartz, yaptığı açıklamada “Üzerinde sağlam ve modern bir teknoloji yığınını destekleyebilecek oldukça farklılaşmış altyapı teknolojileri arıyoruz” dedi. “Şirketi ve alanı bir süre takip ettikten sonra floLIVE’ın hızlı büyüme, şirketin geleneksel olarak IoT bağlantı pazarını rahatsız eden tüm sorun matrisini zarif bir şekilde çözen benzersiz bir çözüm geliştirdiğine olan inancımızı artırıyor. Bu çözüm, bildiğimiz IoT alanını önemli ölçüde değiştirecek yeni ve yenilikçi hizmetlerin temelini oluşturuyor; floLIVE’ın gelecek vaat eden yolculuğuna katılmaktan mutluluk duyuyoruz.”genel-24