Aslan kapısı

Bir tür aksiyon filmi rönesansı yaşıyoruz, bu da bu tür filmlerin hayranı olmak için harika bir zaman olduğu anlamına geliyor. John Wick ve İmkansız görev franchise tam bir taklit dalgasını başlattı ve bu filmlerin hepsi harika olmasa da, temelde süper kahramanlarla hiçbir ilgisi olmayan bu kadar çok filme sahip olduğumuz gerçeği kesinlikle iyi bir işaret.

Çocuk Dünyayı Öldürüyor bir adamın takıntılı intikam dürtüsünü konu alan gonzo, saygısız aksiyon filminin yeni bir örneğidir. Eğer bu filmi izlediyseniz ve onun bıraktığı her şeyi topladığınız hissine kapıldıysanız, en az onlar kadar harika ve neredeyse aynı derecede kanlı üç film daha öneriyoruz.

Mandy (2018)

MANDY – Resmi Fragman [HD] | Şimdi Yayınlanıyor | Bir Shudder’a Özel

Rüya SenaryosuNicolas Cage bunun gibi pek çok film yaptı Çocuk Dünyayı Öldürüyor sadece birini seçmenin zor olduğunu ama Mandy en yakın analog olabilir ve aynı zamanda son yılların en iyi Cage filmlerinden biri olabilir. Uzak bir ormanın ortasında geçen film, Cage’in karısının öldürülmesinin intikamını almasını konu alıyor.

Her şey oldukça gerçekçi bir şekilde başlasa da, sonuca doğru yol alırken, elektrikli testereli bir kılıç dövüşü ve birçok başka acımasız ölümle karşılaşıyoruz. Cage buradaki önermenin büyüklüğünü kesinlikle kucaklıyor, ancak aynı zamanda şaşırtıcı miktarda duygusal hassasiyet de getiriyor, bu da oldukça güçlü bir komboyu daha da güzelleştiriyor.

Yaşıyorlar (1988)

They Live Resmi Fragman #1 – Keith David Filmi (1988)

Yönetmen John Carpenter, kariyerinin büyük bölümünde gonzo aksiyon filmlerinin kralı oldu ve Onlar yaşıyor onun en iyilerinden biridir. Film, ekonomik olarak bunalımlı bir dünyada geçiyor ve bir adam, etrafındaki birçok insanın yerini, kendisini kapitalizmin çarkında bir dişli olmaya iten duygusuz uzaylıların aldığını keşfediyor.

Bu biraz karmaşık gelebilir ama kendisini ve etrafındakileri kurtarmaya ve aynı zamanda Los Angeles kasabasını özgürleştirmeye çalıştığı son derece eğlenceli bir yolculuğa yol açıyor. Aynı zamanda bir uzun metrajlı filmde görülen en uzun, en aptalca, en acımasız fiziksel kavgalardan birini de içeriyor.

Onlar yaşıyor üzerinden kiralanabilir veya satın alınabilir Amazon Prime Videosu.

İhtiyar Çocuk (2003)

Oldboy 20. Yıldönümü Yeniden Yayın Fragmanı (2023)

Gerçeğe biraz daha dayalı olsa da Çocuk Dünyayı Öldürüyorbu mutlaka şu anlama gelmez Yaşlı erkek gerçek dünyada geçiyor. Film, kaçırılan ve 15 yıl boyunca tek bir odada mahsur kalan bir adamın hikayesini anlatıyor. Oradayken çeşitli dövüş sanatlarında ustalaşır, böylece serbest bırakıldığında onu kilitleyen adamın izini sürebilir.

Yaşlı erkek‘ın çarpıcı final sekansı, filmin tavsiye edilmeye değer olmasının yalnızca bir nedeni ve onu burada kesinlikle bozmayacağız. Tanımlayan aynı gonzo enerjisine sahiptir. Çocuk Dünyayı Öldürüyoryine de, aynı derecede etkileyici aksiyon ritimleri.

Yaşlı erkek yayınlanıyor netflix.
genel-19