Yeni bir röportajda Insomniac Games’in Kreatif Direktörü Bryan Intihar, Marvel’s Spider-Man 2’nin Venom’u ve diğer olay örgüsü detayları hakkında konuşuyor. Röportaj sırasında geliştiriciler, klasik Spider-Man kötü adamının yeni bir oyun içi ekran görüntüsünü de ortaya çıkardı.

Intihar, Venom için bir seslendirme sanatçısı seçmenin kaçındığı şeylerden biri olduğunu, çünkü insanların “bu konuda pek çok fikre” sahip olacağını açıklıyor.

İntihar: “(Venom’u seçmek) olabildiğince uzun süre kaçındığım şeylerden biriydi çünkü sesi kime yaptıracağımızdan çok korkuyordum. Bu kadar bekleneceğini ve insanların bu konuda pek çok fikri olacağını biliyorduk.”

En azından ekip, korku ikonu Candyman’ı canlandırmasıyla tanınan Tony Todd ile masaya oturana kadar onun görüşü buydu. Candyman fragmanında Todd’un birkaç satırlık sesini duyan Intihar, Spider-Man 2’deki Venom için mükemmel aday olacağını biliyordu.

İntihar: “Konuştuğumuz her şey [with] Venom – o güç duygusu, o korku duygusu, o ezici duygu, Peter’dan çok farklı – Tony bunu performansta tamamen benimsiyor.

Sanat Yönetmeni Jacinda Chew, Venom’un yeni oyun içi görünümünü açıkladıktan sonra şunları söylüyor:

“Onu Örümcek Adam’dan farklı kılan şeyin ne olduğunu düşünmeye başlamanız gerçekten ilginç. Ortakyaşam genellikle, ev sahibinin savaştığı karanlık için bir alegori olarak bilinir. Peki onu Örümcek Adam karşıtı yapan nedir?

Marvel’in Örümcek Adamı 2
Kredi: Insomniac Games / Entertainment Weekly

Spider-Man 2 ekibiyle, özellikle Jacinda Chew, Jon Paquette ve Bryan Intihar ile Entertainment Weekly ile yapılan röportajın tamamını aşağıda bulabilirsiniz. Ekip, ilk oyunun nasıl doğrudan devam oyununa götürdüğü hakkında ayrıntılara giriyor ve ortakyaşamın yalnızca Peter’ı değil, etrafındaki insanları da nasıl etkilediğini daha fazla geliştiriyor.

İntihar: “Çok farklı bir şey denemek istedik ve Doc Ock’tan Venom’dan çok daha farklı olabileceğinizi düşünmüyorum. Bu güçle ilgili, güçle ilgili, önemsenmemekle ilgili, Peter’ın Venom’un yaratılmasına çok daha fazla dahil olmasıyla ilgili. Sanırım bizi cezbeden de buydu.”

Marvel’s Spider-Man 2 hakkında daha fazla bilgi bugün SDCC 2023 sırasında yayınlanacak. Panelde Bryan Intihar, Jon Paquette, Jacinda Chew, Tony Todd ve Oyun Direktörü Ryan Smith yer alıyor. Daha fazla bilgi ortaya çıkar çıkmaz okuyucularımıza haber vereceğiz.

Marvel’s Spider-Man 2’nin PS5 için 20 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kaynak: Haftalık eğlenceoyun-6