Alan Wake 2, 3D ses özelliğine sahip olacak ve PS5’te DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerinin ve dokunsal geri bildiriminin tüm potansiyelini kullanacak. Bu, yaklaşan hayatta kalma korku oyununun yardımcı direktörü Kyle Rowley ile yapılan yeni bir röportajda ortaya çıktı.

Ayrıca Rowley, “Saga’nın bir düğmeye basarak geri çekilebileceği ayrı, 3 boyutlu bir zihinsel alan” olan Mind Place’i de ortaya koyuyor. Muhtemelen burası, düşmanları savuşturmak çok bunaltıcı hale gelirse oyuncuların nefes almak için gidebilecekleri bir yer. Ek olarak, Mind Place, bir araştırmacı olarak gerekli olan farklı ipuçlarını bir araya getirmek için Saga tarafından kullanılabilir.

Bu, Alan Wake 2’nin Yardımcı Yönetmeni tarafından son sayısında dile getirildi. OYUN dergisi. Ayrıca, PS5’in SSD’sinin oyuncuların oyun ile “Mind Place” arasında neredeyse anında geçiş yapmasına izin verdiğini de ortaya koyuyor.

Yeni ayak izleri bulan Saga, şimdiye kadarki durumu değerlendiriyor. Burası, Saga’nın bir düğmeye basarak geri çekilebileceği ayrı, 3 boyutlu bir zihinsel alan olan Mind Place ile ilk tanıştığımız yer. Gördüğümüz her şey PS5’te canlı çalışıyor ve konsolun SSD’si sayesinde geçiş anında gerçekleşiyor. Yardımcı yönetmen Kyle Rowley, son sürümün DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerinden ve haptiklerinden en iyi şekilde yararlanacağını ve stüdyonun 3D ses kullanmayı planladığını açıkladı.

Bu haftanın başlarında Remedy, Alan Wake 2’nin selefine kıyasla daha az dövüş içereceğini ve daha yavaş bir deneyim olacağını ve vücut korkusu unsurlarından uzak durmayacağını, ancak parçalanma göstermeyeceğini de açıkladı.

Remedy tarafından verilen bu oyun güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Alan Wake 2, 17 Ekim’de PS5, Xbox Series X|S ve PC’de çıkıyor.oyun-6