Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun kamera özellikleriyle ilgili raporların ardından, aynı kaynak şimdi de yaklaşmakta olan amiral gemilerinin kapsamlı ekran ayrıntılarını paylaştı. Spesifikasyonlara inanılacak olursa, yeni nesil piksel ikilisi ekran boyutu, parlaklık ve yenileme hızında önemli gelişmeler görebilir.


Diğer Android amiral gemilerinin aksine, Google’ın Pixel telefonları her zaman en iyi OLED ekranlarla birlikte gönderilmez; bu, nispeten düşük fiyat noktası düşünüldüğünde anlaşılabilir bir durumdur. bir kaynağa göre”Android Yetkilisi Mountain View, görünüşe göre bu yıl Google Pixel 8 ve Google Pixel 8 Pro’yu daha iyi panellerle donatmayı planlıyor.

Daha hızlı yenileme hızına sahip Google Pixel 8

Buna göre, her iki model için de köşeleri yuvarlatılmış düz panellerin tanıtılması da dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler yapılacak. Google Pixel 8, selefi Google Pixel 7’den daha küçük bir ekran boyutuna sahip olacak. 6,3 inçlik 2022 modeline kıyasla 6,17 inçlik yeni bir diyagonal ekrandan söz ediliyor. Bu açıklama, Pixel telefonun daha küçük ekran nedeniyle daha kompakt olacağına dair daha önceki bir raporu da doğruluyor.

Google Piksel 7

Google Pixel 7, Galaxy S23’ün 6.1 inçlik ekranıyla karşılaştırıldığında kompakt olmayan 6.3 inçlik bir OLED ekrana sahiptir. / © NextPit

Ayrıca Google Pixel 8’in 120 Hz’lik daha hızlı yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olduğu ve “10 Hz modunu” desteklediği, ardından 30, 60 ve 90 Hz’lik bir ekrana sahip olduğu söyleniyor. bir HDR çıkışı 1.400 bit’e kadar artırılabilir (Yüksek Parlaklık Modu), bu da geçen yılki Google Pixel 7’nin (test) maksimum 1.000 nite kıyasla başka bir performans artışıdır.

Google Pixel 8 Pro’nun düz değişken yenileme hızı ekranı

Google Pixel 8 Pro, HDR’de 1.600 nit gibi biraz daha yüksek bir parlaklığa sahip olsa da, daha parlak panelden de yararlanır. Ayrıca video ve oyunlarda optimize edilmiş ölçekleme için 60 ile 120 Hz arasında değişken yenileme hızı ve 5 Hz’e kadar inen bir mod sunacak. Aynı zamanda yeni Pro modelinde kavisli lensten vazgeçilerek köşeleri yuvarlatılmış düz bir lens tercih edileceği söyleniyor.

Google’ın yıllık programını takiben, Pixel 8 serisinin Ekim 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her iki cihaz da Android 14 işletim sistemini çalıştırmalıdır. Çekirdeksiz ve ışın izleme desteğine sahip on çekirdekli bir grafik işlemcisi üzerinde spekülasyon yapan yeni Google Tensor G3’ün sürücü olduğundan şimdiden şüpheleniliyor.

İki Pixel telefonun ne kadara mal olacağı henüz belli değil. Bununla birlikte, planlanan bazı donanım yükseltmeleri nedeniyle şirketin duyurulmamış Mountain View Android akıllı telefonlar için daha yüksek fiyatlar sunması mümkündür. Camila tarafından incelenen orta sınıf Google Pixel 7a zaten daha yüksek fiyatlıydı, bu da Pixel 8 ve Pixel 8 Pro için aynı stratejiyi gösterebilir.

Google’ın Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da daha iyi ekranlar oluşturması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu, cihazı bu yıl satın almanız için bir neden olur mu? Cevaplarınızı bizimle yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin.genel-27