Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, aylık 3 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahiptir ve bu da onu dünya çapında en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri haline getirmektedir. Popülaritesine rağmen kullanıcılar daha fazla özelleştirme seçeneğinin özlemini çekiyordu; bu boşluk genellikle Telegram gibi rakipler tarafından dolduruluyordu. Ancak, raporlarda WhatsApp’ın yeni bir kişiselleştirme özelliği üzerinde çalıştığı öne sürülerek değişim ufukta görünüyor.

İOS için en yeni WhatsApp beta sürümünde, WhatsApp güncellemeleri için başvurulacak kaynak, WABetaBilgisi Meta’nın yeni bir varsayılan sohbet teması özelliği üzerinde çalıştığını tespit etti.

Ekteki ekran görüntüsü, uygulamanın varsayılan sohbet temasını seçmeye yönelik bir bölümü göstermektedir. iOS için daha önceki WhatsApp beta güncellemelerinde bulunan markalama rengi özelliğine benzer şekilde, kullanıcılar beş farklı seçenek arasından varsayılan sohbet teması için yeni bir renk ve duvar kağıdı seçebilecek:

Bir renk seçtiğinizde, bu renk otomatik olarak varsayılan sohbet teması haline gelecek ve hem duvar kağıdı hem de baloncuk rengi buna göre ayarlanacaktır. WhatsApp, sohbet balonları ve duvar kağıdında ince ayarlar yapmanın yanı sıra, uygulamanın vurgu rengini kontrol edecek yeni bir özellik üzerinde de çalışıyor. Başlatıldığında, iOS kullanıcıları uygulama içi düğme rengini yeşilden daha önce bahsedilen renk tonlarından birine değiştirebilir.

Ayrıca, varsayılan bir sohbet teması seçmek yalnızca kendi arayüzünüzü değiştirecek ve diğer sohbetlerin görünümünü etkilemeyecektir. Bu özelliklerin hala geliştirilme aşamasında olduğunu unutmamak önemlidir; bu nedenle, eğer şirket bunları kullanmaya karar verirse, Meta’nın bunların halka sunulması birkaç ay alabilir. Şu anda Android kullanıcılarının da aynı özellikleri alıp almayacağı belli değil.telefon-1