Telefonunuzda veya tabletinizde bir YouTube videosunu başlatmak için dokunduğunuzda ilk gördüğünüz şey videonun sonuysa, bir nöroloğa görünmek için acele randevu almanıza gerek yoktur. Videonun tamamını atlamak, onu izlediğinizi hatırlamayacak kadar sarhoş olduğunuz veya sarhoş olduğunuz anlamına gelmez. Bu, muhtemelen cihazınızda çalışan bir reklam engelleyicinin olduğu anlamına gelir. Geçen Cadılar Bayramı’nda, YouTube’un, kullanıcıların uygulamanın reklam göstermeyen premium sürümüne kaydolmalarını umarak reklam engelleyicilere karşı saldırısını artırdığını söylemiştik.

Geçtiğimiz Ekim ayında YouTube, reklam engelleyici kullanımının yalnızca hizmet şartlarını ihlal etmekle kalmayıp, aynı zamanda içerik oluşturucuların sıkı çalışmalarının karşılığında ödeme almasını da engellediğini belirtti. Ocak ayında, Google farklı bir yaklaşım benimsedi ve reklam engelleyici kaldırılmadığı sürece YouTube videolarının yüklenme süresini büyük ölçüde yavaşlattı. Artık haziran ayını karşılamak üzereyiz ve Google’ın bir sonraki adımı, yukarıda da belirttiğimiz gibi, kullanıcının seçtiği videoyu, eğer reklam engelleyici tespit edilirse sonuna kadar atlamak olacak. Reklam engelleyici kaldırıldığında YouTube videonun tamamını gösterecektir.

Video, reklam engelleyici kullananlar için YouTube içeriğinin nasıl doğrudan sonuna kadar gittiğini gösteriyor

Redditörü SDHD4K bir video paylaştı (bir çok kısa İzlemek istediği bir YouTube klibinin, telefonuna yüklediği reklam engelleyici sayesinde nasıl doğrudan sona erdiğini gösteren video. Bir reklamı engellemek için tasarlanmış yazılımı çalıştıran YouTube izleyicilerinin tümü videoyu görüntüleyemeyebilir. Bazı Reddit aboneleri, izlemek istedikleri bir videonun YouTube’da oynatılacağını ancak reklam engelleyici kaldırılıncaya kadar bunun ses olmadan yürütüleceğini fark ediyor. Ses düzeyi kaydırıcısını ayarlamak, klibin sesi tekrar kapatılmadan önce videonun sesini bir saniyeliğine döndürür.

Yeni Youtube reklam engelleme tuhaf davranışı – video otomatik olarak sonuna atlıyor
ileu/SDHD4K içindeYoutube

Google oynamıyor ve YouTube’da yayınlanan reklamların, Google’ın ana şirketi Alphabet’in ilk çeyrekte 8,09 milyar dolar gelir elde etmesine yardımcı olduğunu göz önünde bulundurursak, şirketin neden bu kadar sert bir tavır aldığını anlayabilirsiniz. Bu yılın Ocak ayından Mart ayına kadar YouTube reklam geliri yalnızca yıllık bazda %21 artmakla kalmadı, aynı zamanda 2024’ün ilk üç ayında Alphabet’in toplam gelirinin yaklaşık %10’una katkıda bulundu.

Google, reklam göstermeyen YouTube Premium’a kaydolmanızı istiyor

Ancak belirttiğimiz gibi bu, tüm bu videoları izleyicilere sunmak için Google’a ödeme yapılmasını sağlamaktan daha fazlasıdır. Aynı zamanda sıkı çalışmalarından para kazanabilen ve sizi eğlendirme teşvikine sahip içerik oluşturucuları ödüllendirmekle de ilgilidir. Bu aynı zamanda Google’ın size bir ödeme yaptırmaya çalışmasıyla da ilgilidir. reklamsız YouTube Premium aboneliği. Bir aylık ücretsiz deneme süresinden sonra, bir aylık Bireysel abonelik için 13,99 ABD Doları, en fazla beş aile üyesi eklemenize olanak tanıyan Aile aboneliği için aylık 22,99 ABD Doları veya kimlik doğrulamanızı gerektiren Öğrenci aboneliği için aylık 7,99 ABD Doları ödeyeceksiniz. öğrenci olma durumu.
Bahsedilen bir geçici çözüm var Android Polisi ve YouTube’un hem mobil hem de masaüstü sürümlerinde çalışıyor gibi görünüyor. VPN kullanıyorsanız ve ülkeyi Arnavutluk olarak ayarlarsanız YouTube’un reklam platformu henüz Arnavutça dilini desteklemediğinden herhangi bir reklam görmezsiniz. Bir VPN çalıştırdığınızda veri hızlarınızın düşeceğini unutmayın.

Bir YouTube reklamının sinir bozucu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak her gün 86.400 saniye vardır, dolayısıyla bir YouTube videosunu izlemek için bunlardan bazılarını kullanmak, genel anlamda çok da önemli değildir.telefon-1