Yakın zamanda yapılan bir sızıntıya göre, Meta’nın fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların özelliklere erken erişmesini sağlayacak bir yol sunmayı planlıyor. Şu anda test kullanıcıları yalnızca [Android] Instagram’ın şu anda test aşamasında olan beta özelliklerine erişim sağlayan beta programı. Söylentilere göre “erken erişim” ile kullanıcılar, geliştirilmekte olan özellikleri alternatif bir yöntemle deneyebilirler.

Bir ekran görüntüsü Paylaşıldı Geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından Threads’de erken erişime katılma seçeneğinin mevcut olabileceğini öne sürüyor Ayarlar ve etkinlik sekmesi. Son seçenek olarak yeni bir “özelliklere erken erişim”in görünür olduğu bildiriliyor.

Bu yeni seçenekle Instagram, nihayet kullanıcıların Google Arama Laboratuvarları ve YouTube Deneyleri’ne benzer deneysel özelliklerine erken erişime izin verebilir.

Instagram’da yapay zeka tarafından oluşturulan temalar

Paluzzi ayrıca sosyal medya platformunun yapay zekayı (AI) uygulamasına daha da dahil etmek için çalıştığını da açıkladı. Kullanıcıların AI ile sohbetler için temalar oluşturmasına izin verebileceği bildiriliyor.

Şu anda Instagram, kullanıcıların sohbet temalarını degradeler ve renkler gibi seçeneklerle değiştirmesine olanak tanırken aynı zamanda özel temalar da sunuyor. Sızıntıyı yapan kişi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü yeni bir durumu gösteriyor Yapay zeka ile yaratın Pickleball, Snack Party ve Minecraft gibi diğer sohbet temalarının yanı sıra seçenek.

WhatsApp’ta, kullanıcıların önceden ayarlanmış beş tema (mavi, yeşil (varsayılan), gri, kırmızı ve mor) arasından seçim yapmasına olanak tanıyabilecek benzer bir özelliğin de geliştirilme aşamasında olduğu bildiriliyor. Rapora göre, bu özellik yeni bir tema seçici aracılığıyla mevcut olabilir ve bir tema seçildiğinde sohbetin arka planındaki renk ve duvar kağıdı değişebilir.

Instagram’a çapraz paylaşım özelliği geliyor

Yakın tarihli bir başka rapora göre Instagram da platforma çapraz paylaşım getirmek için çalışıyor. Bildirildiğine göre bu, kullanıcıların Instagram’dan X’e (eski adıyla Twitter) doğrudan rakip olarak hizmet veren Meta’nın mikroblog platformu Threads’e çapraz içerik göndermesine olanak tanıyacak.

Rapor, bu özelliğin varsayılan olarak açık olmayacağını ve kullanıcıların bu özelliği kullanmak için kaydolmaları gerekebileceğini öne sürüyor. Bildirildiğine göre bu özellik, Instagram ve Facebook arasındaki çapraz gönderi işleviyle aynı doğrultuda çalışacak.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8