iPhone 14 serisi akıllı telefonların halefi olduğu iddia edilen iPhone 15’in bu yılın sonlarında tanıtılması bekleniyor. Bu yıl, Apple’ın bir USB Type-C şarj bağlantı noktası ve MagSafe olmadan daha hızlı kablosuz şarj gibi önemli donanım değişiklikleri sunacağı söyleniyor. Şimdi bir pazar analisti, Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini, şirketin WWDC’de tanıtılan ilk karma gerçeklik kulaklığı olan Apple Vision Pro ile daha iyi bütünleşirse yardımcı olabilecek ultra geniş bant çipinin yeni bir sürümüyle donatacağını iddia etti. 2023.

TF Menkul Kıymetler analisti Ming-Chi Kuo, Pazartesi günü bir Twitter paylaşımında, şirketin yıllık geliştirici konferansında Apple Vision Pro’yu tanıttıktan sonra diğer ürünlerinin donanım özelliklerini “agresif bir şekilde yükselteceğini” iddia etti. Apple’ın ürün ekosistemini kulaklığın başarısı için en önemli faktörlerden biri olarak nitelendiren Kuo, Apple’ın telefonun Vision Pro ile bütünleşmesinden sorumlu olan iki özellik olan Wi-Fi ve ultra geniş bant bağlantısını yükseltmek istediğini söylüyor.

Kuo’ya göre Apple, iPhone 15 serisini, Handoff, Find ile AirTag izleme gibi özellikler sunmak için Apple’ın iPhone 11’den beri kullandığı 16nm U1 çipinden önemli bir yükseltme olacak olan yükseltilmiş bir 7nm UWB çipiyle donatacak. Benim ve AirDrop.

Kuo’ya göre yeni çip, cihaz civardaki diğer cihazlarla etkileşim halindeyken güç tüketimini azaltırken daha iyi performans sunacak. iddialar yükseltilmiş UWB çipinin, Apple’ın arka uç SiP tedarikçilerinden biri olan Çinli Jiangsu Changjiang Electronics Technology (JCET) tarafından üretileceğini söyledi.

Apple’ın iPhone 14 serisinin halefini açıklamasına daha birkaç ay varken, Kuo ayrıca iPhone 16 serisinin ayrıntılarını sızdırdı. Analist, iPhone 16 serisinin, telefonların aynı yerel ağdaki diğer Apple cihazlarına bağlanırken ultra yüksek hızlar ve daha düşük gecikme gibi daha iyi performans sunmasını sağlayacak Wi-Fi 7 bağlantısını destekleyeceğini iddia ediyor.

Önceki raporlara göre, iPhone 15 serisi akıllı telefonlar bu yıl 48 megapiksel kameralarla donatılacak ve bu, geçen yılın Pro olmayan modelleri olan iPhone 14 ve iPhone 14 Plus için önemli bir yükseltme. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın, şirketin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te bulunan A16 Bionic çipinden güç alması beklenirken, Pro modellerinin yeni nesil A17 Bionic çip ile donatılması bekleniyor.


Apple, yıllık geliştirici konferansında yeni Mac modelleri ve yaklaşan yazılım güncellemeleriyle birlikte ilk karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro’yu tanıttı. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de WWDC 2023’te şirket tarafından yapılan en önemli duyuruların tümünü ele alıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8