Google, sektörde yapay zekalı telefon trendini başlatmış olabilir ancak Counterpoint Research’ün rakam hesaplama sihirbazlarının son rakamları, Google’ın pazar payının düşüşte olduğunu gösteriyor. Üstelik mevcut Pixel sahiplerinin çoğu, bir sonraki telefon satın aldıklarında muhtemelen başka bir markayı tercih edeceklerdir.Analitik şirketi Stocklytics bir rapor yayınladı Bu, Statista Consumer Insights tarafından 10.000 ABD’li akıllı telefon kullanıcısıyla yürütülen bir anketin bulgularını ortaya koyuyor. Anket, akıllı telefon kullanıcılarının mevcut markalarına ne kadar sadık olduklarını bulmayı amaçlıyor.

Rapora göre ABD’deki Google Pixel sahiplerinin yüzde 57’si başka bir markaya geçmek istiyor. ABD’nin Google’ın en büyük iki pazarından biri olduğu düşünüldüğünde bu oldukça endişe verici.

Buna karşılık, hem Apple hem de Samsung kullanıcılarının yalnızca yüzde 34’ü, yükseltme zamanı geldiğinde bu şirketleri bırakıp başka bir markayı tercih edecek.

Pixel kullanıcılarının yalnızca yüzde 25’i bir sonraki akıllı telefon alımlarında da markayı tercih edeceklerinden emindi. Pikseller birçok yönden piyasadaki en iyi telefonlar olsa da, bağlantı sorunları ve aşırı ısınma sorunları gibi tekrar eden sorunlar bazı insanlar için çok fazla ve mevcut sahiplerin çoğunun bu durumdan rahatsız olmasının nedeni bu olabilir. başka bir markaya geçmeyi düşünüyorum.

Apple hayranlarının en sadık olanlar olduğu görüldü ve bunların yüzde 50’si bir sonraki telefonlarında da şirkette kalmayı düşünüyor. Samsung yüzde 44 sadık kullanıcı oranıyla çok geride değil.

bitti 2023 yılı sonunda ABD’de 310 milyon akıllı telefon kullanıcısıyani 10.000’in tüm pazarı temsil edecek kadar büyük bir örnek olmadığı kabul ediliyor. Ancak mutlak anlamda bu rakam önemsiz değil ve Google, bir gün Apple ve Samsung’u yenmeyi umuyorsa tutarlı ve güvenilir bir deneyim sağlamaya daha fazla odaklanmak isteyebilir.telefon-1