Google uygulaması artık bir Android cihazlar için özel bildirim feed’i. Bu güncelleme, Mart ayında Google Arama’nın mobil sürümünün işlevselliğe kavuşmasından sonra geldi. Yeni bildirim akışı şu anda yalnızca uygulamanın 15.20 beta sürümünde mevcuttur.

Yeni sekme alt gezinme çubuğunda bulunur. Bildirimler sekmesi artık Keşfet, Ara ve Kaydedilenler sekmelerine katılıyor. Mobil web sürümünde göreceğiniz güncellemelerin aynısını bu yeni sekmede göreceksiniz.

Özel bildirimler akışında arama, hava durumu, spor ve diğerlerinden gelen uyarıları göreceksiniz. Bildirimler iki bölüm altında gruplandırılmıştır: “Bugün” ve “Önceki”. “Erken” seçeneği size 24 saatten daha eski olan bildirimleri gösterir.

Her bildirimin yanında üç noktalı bir menü düğmesi bulunur ve burada silme, bu tür bildirimleri almayı durdurma ve geri bildirim gönderme seçeneklerini bulacaksınız. Belirli bir bildirime dokunursanız o güncellemenin arama sonuçlarını görürsünüz.

İşlevselliğin yakında kullanıma sunulması bekleniyor, ancak henüz kamuya açıklanması için somut bir tarih yok.

Bildirim akışı, her şeyin tek bir yerde, kolayca erişilebilir olması açısından oldukça faydalı olacak ve uygulamaya harika bir katkı sağlayacak.telefon-1