en son öğrendik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Coinbase’e ABD kripto devine karşı yaptırım eylemi başlatmanın başlangıcı olan bir Wells bildirimi sunduğu gece aşırı potansiyel “federal menkul kıymetler yasalarının ihlali.” CEO’suna göre şirket mücadele etmeyi planlıyor.

Ayrı bir gelişmede, TikTok CEO’su Shou Zi Chew’in bu sabah Kongre önünde ifade vermesi bekleniyor. Sosyal medya hizmetinin riskleri yüksektir. Uygulama endişe yarattı ABD siyasi yelpazesi boyuncaveri güvenliği, kullanıcı gizliliği ve yabancı bir hükümetin potansiyel müdahalesi ile ilgili iddialar dahil.

Biden yönetimi, uygulamanın ana şirketini istiyor onu satmak böylece TikTok farklı bir ülkede farklı bir kanun kapsamında sahiplik sahibi olabilir. Çin Komünist Partisi satmasını istemiyor. Ortada çiğnenir.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Her sabah TechCrunch+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange haber bültenini alın.


Tanınmış teknoloji ürünlerinin düzenleyici artı işaretlerinde olması şaşırtıcı olmamalıdır.

Kripto varlıklarının toplam değeri 1 trilyon doların kuzeyinde, çok sayıda tüketici işin içinde ve Coinbase, düzenleyici gözetiminden daha hızlı gelişen bir pazarda lider bir şirket.

TikTok, Amerika Birleşik Devletleri’nde inanılmaz derecede popüler, ancak ana şirketinin bulunduğu Çin ile gelirinin büyük bir kısmını oluşturan ABD ekonomisi arasındaki kötü ilişkilerden muzdarip. TikTok için daha da kötüsü, en azından geçmişte iyi huylu olduğunu iddia etme yeteneğini doğrudan baltalayacak şekilde faaliyet gösterdi.

Coinbase ve TikTok konularının özünde ne kadar farklı olduğu ve ayrıca onlar hakkında nasıl hissetmemiz gerektiği konusunda beni şaşırtıyor. Aceleniz varsa, TikTok mevcut haliyle çalışması için ihtiyaç duyduğu türden bir güveni kazanamadı ve bunu yapmaya devam etmesine izin verilmemelidir. Buna karşılık Coinbase, dikkate alınması gereken çok daha sempatik bir şirket. Bunun hakkında konuşalım. (Açık olmak gerekirse, bu konular hakkında yüksek sesle düşünüyorum, bir bütün olarak TechCrunch için konuşmuyorum.)

TikTokgenel-24