Canva’da var ilan edildi Canva Create 2023 etkinliğinde yapay zeka destekli bir dizi araç. Yapay zeka destekli bu araçlar, teknoloji dünyasındaki yapay zeka yarışına ayak uydurmak için Canva’nın düzenleme platformuna entegre ediliyor. Melanie Perkins liderliğindeki Avustralyalı tasarım yazılımı araçları girişimi, görsel paket için buna “Sihirli” araçlar adını veriyor. Canva’nın Visual Suite’i ilk olarak şirketin Eylül 2021’deki ilk Canva Create etkinliğinde tanıtıldı. Şimdi şirket, yapay zeka çoğunluğuna katılarak bir adım ileri gidiyor gibi görünüyor.

Canva’ya göre Magic for görsel paketi, kullanıcıların bir referans resim yükleyerek veya bir stil ön ayarı seçerek kişiselleştirilmiş ve özelleştirilebilir şablonlardan oluşan derlenmiş bir listeye erişmesine olanak tanıyan Magic Design’ı içerir. Canva’nın Sihirli Tasarımı yazı tiplerini, görselleri, grafikleri ve stilleri yüklenen görselin veya seçilen stilin genel temasıyla otomatik olarak eşleştirir. Magic Design ayrıca, kullanıcıların yalnızca sunumu açıklayan bilgi istemlerini girerek sunumlar oluşturmasına olanak tanır.

Magic araçlarındaki ikinci özellik, kullanıcının ne çizmeye çalıştığını algılar ve bozulan şekilleri otomatik olarak düzeltir. Alet, farklı renk ve ağırlık seçeneklerine sahip fırçalar şeklinde mevcuttur. Platform aynı zamanda gelecekte, kullanıcıların basit bir taslağı veya karalamayı anında gösterişli bir çizime dönüştürmesine olanak tanıyan bir özelliği de sunmayı planlıyor.

Öte yandan Sihirli Silgi, kullanıcıların yalnızca kaldırılacak nesne alanını vurgulayarak istenmeyen nesneleri bir görüntüden kaldırmasına olanak tanır. Kullanıcılar, eklemenin gerekli olduğu bir alanı seçerek ve eklenmesi gereken nesneyi veya öğeyi tanımlayarak da öğe eklemeyi seçebilirler.

Diğer bir özellik ise geçen yıl kullanıma sunulan Canva Docs için Magic Write. Web sitelerini, sunumları, sosyal medyayı ve beyaz tahtaları içeren Visual Worksuite’te artık kullanılabilir. Üretken metin AI aracı şu anda 18 dilde mevcuttur.

Canva ayrıca Canva’nın Metinden Görüntüye aracı ve Çeviri özelliği gibi bir dizi başka özelliği de kullanıma sunmuştur. Metinden Görüntüye aracı, kullanıcıların manzaranın metinsel açıklamasından bir görüntü oluşturmasına olanak tanırken Çeviri özelliği, kullanıcıların bir tasarımda kullanılan metni anında 100’den fazla dile dönüştürmesine olanak tanır.

Create an Animation ile kullanıcılar, animasyonun izlemesi gereken yolu çizerek animasyonları tasarımlarına dahil edebilecekler. Tasarım yazılımı platformu, bir tasarım projesindeki video veya hareketli görüntüleri projeye yüklenen herhangi bir ses veya müzik dosyasıyla eşleşecek şekilde otomatik olarak hizalayan Beat Sync’i de tanıttı.

Son olarak Canva, kullanıma sunulacak marka şablonları, marka yönergeleri, yazı tipleri, grafikler, logolar ve projeler için tek bir sayfa olan bir Marka Merkezi’ni de tanıttı.


Dönebilen ekranlı veya sıvı soğutmalı akıllı telefonlardan, sahipleri tarafından kolayca tamir edilebilen kompakt AR gözlüklerine ve el cihazlarına kadar, MWC 2023’te Orbital’de gördüğümüz en iyi cihazları, Gadgets 360 podcast’ini tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8