Apple, hibrit çalışma planıyla çalışanlarını ofise geri döndürmek için mücadele etti. çalışanlar büyük ölçüde düşmanca davrandılar Cupertino şirketinin ofis içi çalışma kaprislerine. Sanki hepimiz ilkokula geri dönmüşüz gibi, Apple çalışanlarının haftada en az üç gün ofise gidip gelmelerini sağlamak için yoklama alan bir sonraki şirket.

Platformer teknoloji blogunun yönetici editörü Zoë Schiffer, tweet attı Çarşamba, Apple’ın ofise gelip gelmediklerini izlemek için rozet oturum açma kayıtlarını kullanacağı adsız kaynaklara dayanmaktadır. Zorunlu olarak haftada üç gün gelmeyenler ise “uyarı” alacak. Bazı ekipler personele, uymazlarsa kapının gösterilebileceğini söylüyor. Schiffer, Apple’ın The Verge için uzaktan çalışma politikası hakkında raporlama deneyimine sahipti, ancak tweet kaynağı hakkında pek bir şey sunmuyordu.

Yine de, uzun süredir Apple analisti olan Mark Gurman’ın son raporlarında belirtildiği gibi, bu tam olarak çığır açan bir şey değil. teknoloji devi elinden geleni yapıyor işten çıkarmaları önlemek için. Bunun bir kısmının Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri işe gitmeyen çalışanları işten çıkarmakla tehdit etmeyi içerdiği bildiriliyor.

Geçen Mayıs ayında, şirketin evden çalışma planlarını protesto eden çalışanlar zorunlu üç günlük ofis içi politikasını geciktirmeyi başardı. Apple’ın eski DM müdürümakine LIan Goodfel’i kazanmakLow’un Apple’dan sonra Google’ın ana şirketi Alphabet’e sıçradığı iddia edildi uzaktan çalışmayı kısıtlamaya başladı. Apple çalışanları dilekçe dağıttı nihayet geçen Eylül ayında yürürlüğe giren şirketlerinin çalışma şartlarını protesto etmek için.

Tabii ki, sadece Apple değil, şimdi görünüşe göre çalışanların ofise girdiğinden emin olmak için günlük katılımı kontrol etmek. Diğer teknoloji şirketlerinin gittiği kadarıyla, Apple’ın nasıl biriktiğini görmek zor. Alphabet’in sahibi olduğu Google, personelinin üç gün boyunca yüz yüze gelmesini ve sonunda tüm hibrit işleri tamamen sonlandırın. Aynı zamanda, şirketin bulut işindeki Google çalışanlarının haftada yalnızca iki gün ofiste çalışması bekleniyor. ancak aynı zamanda paylaşmak veya rotasyon yapmak zorunda kalabilirler masalar küçülme nedeniyle. Geçen ay, YouTube Music yüklenicileri greve gitti yüz yüze çalışma düzenine dönüş ve sözde sendika bozma taktikleri.

Şubatta, Amazon ayrıca üç günlük bir hibrit iş emri yayınladı ofis çalışanlarına. CEO Andy Jassy, ​​o ana kadar bazı ekiplerin yalnızca evden çalışırken diğerlerinin hibrit çalıştığını ancak bunun, çalışanlarının şirket “kültürünü” “özümseme” becerilerini bir şekilde etkilediğini söyledi.

Öte yandan Microsoft, daha açık olmuştur. cushier hibrit çalışma politikaları bu da çalışanların zamanın %50’sinde uzaktan çalışmasına olanak tanır. şirketin kendi İş Eğilimleri çalışması “hibrit iş sadece iştir” iddiasını destekliyor gibi görünüyor. Yine de, CEO Satya Nadella son Yahoo Finance’s All Markets Summit’te konuştu ve söyledi işverenlerin hala çok endişeli olduğu Çalışanların evden çalışırken ne kadar üretken oldukları.

genel-7