Apex Legends 16. sezon hemen köşede ve bunun öncesinde Respawn Entertainment oyunda bazı yeni değişiklikler açıkladı. Yeni sezonda ilk kez oyuna yeni bir kahraman/karakter tanıtılmayacak. Bunun yerine stüdyo, yüksek bahisli dövüşlerde altı oyuncuyu karşı karşıya getiren, çok talep edilen Team Deathmatch modunu ekliyor. ‘Revelry’ adlı yeni sezon, Nemesis adında yeni bir enerji sınıfı silah eklerken Efsaneleri için sınıfları da yeniden işleyecek. Apex Legends 16. sezon, tüm büyük platformlarda 14 Şubat’ta başlıyor.

Apex Legends’daki değerli sınırlı süreli modlara çok benzeyen Team Deathmatch, yeni sezonun ilk üç haftasında erişilebilir olacak. göre kotaku, yeni oyun modu, diğer oyunlardaki ölüm maçlarına benzer olacak – oyuncuların takımları için öldürme sayısı arttıkça hızlı yeniden doğmalarla birlikte, kesinti süresi olmayacak. Her iki tarafta da altı oyuncu varken, 30 kişiyi öldüren ilk takım raundu kazanır. Bu, iki raunt kazanmanın takımınızı zafere götürdüğü en iyi üç senaryodur. Maçın başında oyuncular, bir el bombasının yanı sıra bir dizi silahtan oluşan bir teçhizat seçecekler. Bununla birlikte, ekibiniz dezavantajlı durumdaysa, Overwatch’a benzer şekilde kahramanlar arasında istediğiniz gibi geçiş yapabilir ve onların becerilerini kendi avantajınıza kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte Respawn Entertainment, Arenas oyun modunu Apex Legends’tan kaldırıyor. “Apex Legends özünde bir Battle Royale ve ekip, oyuncuların ana oyun modunda ustalaşmasına yardımcı olmak istiyor ve Arenas şu anki durumunda hedeflerimizi karşılamıyor.” Blog yazısı okur. Apex Legends’a battle royale olmayan modları dahil etmenin ardındaki fikir, yeni oyuncuların, bilgileri daha sonra ana oyuna aktarılabilecek silahlar, karakterler ve beceriler arasında geçiş yapmayı içeren oyunun temel döngüsüne aşina olmalarını sağlamaktır. Aksi takdirde, çoğu yeni oyuncunun haritaya çıktıktan birkaç dakika sonra kesinlikle deneyimli oyuncular tarafından yenildiğini görürsünüz.

Respawn ayrıca sınırlı süreli etkinlikler için dönüşümlü mod oynatma listesi getiriyor. ‘Mixtape’ olarak adlandırılan yeni özelliğin Mart ayı başlarında gelmesi planlanıyor ve oyuncuların TDM, Gun Run ve Control modları arasında seçim yapmasına izin verecek – düşük kesinti süresi olan yoğun durumlar. Ek olarak, yeni bir silah – Nemesis – geliyor, ancak stüdyo bunun enerji tabanlı olduğunu doğrulamanın yanı sıra pek bir şey açıklamadı.

Daha önce de belirtildiği gibi, 16. sezonda geliştirici geleneği bozuyor ve yeni bir kahraman çıkarmayacak. Bunun yerine ekip, her Efsaneyi bir Efsaneye atayarak Sınıf sistemini elden geçiriyor. Şimdilik beş sınıf var: Assault, Recon, Controller, Skirmisher ve Support. Blogda, “Artık her sınıfın bir tür anlamlı, benzersiz yeteneği olacak – bu, bir Efsanenin yeni ganimet kutuları ile etkileşim kurma yolu veya takım arkadaşlarını canlandırmanın yeni yolları olabilir” diyor. Daha önce, kadrodaki 23 karakterin tamamı Saldırı, Savunma, Keşif ve Destek olarak sınıflandırılıyordu. Respawn’a göre, bununla ilgili daha fazla bilgi zaman içinde açıklanacak.

Apex Legends 16. sezon — Revelry — 14 Şubat’ta PC, Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S/X’te başlıyor. Bu ayın başlarında stüdyo, mobil versiyonu kapattığını duyurdu.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8