Ajanslar ve Demokrat milletvekilleri arasında özel olarak paylaşılan mektuplara göre, federal ajansların kripto madenciliği şirketlerini ne kadar enerji kullandıklarını ve oluşturdukları sera gazı emisyonlarını açıklamaya zorlama yetkisi var. Sınır.

Bitcoin madencileri son birkaç yılda ABD’ye akın ederek elektrik kullanımı ve sera gazı emisyonları ile ilgili endişeleri tetikledi. ABD genelinde kripto madenlerinin çoğalmasına rağmen, her birinin elektrik şebekesi ve ulusal iklim hedefleri üzerinde ne gibi bir etkiye sahip olduğuna dair sağlam veriler yok.

Demokrat milletvekilleri federal kurumlara kripto madenciliği şirketlerinin emisyonlarını ve enerji tüketimlerini bildirmelerini zorunlu kılma planlarını hızlandırmaları için baskı yaptıkça bu durum yakında değişebilir. Bu tür bir şeffaflık, kripto madenlerinden kaynaklanan kirliliği dizginlemeye yönelik erken ve önemli bir adımdır.

“Zorunlu bir ifşa rejimini mümkün olan en kısa sürede uygulamak için bu yetkileri kullanmaya davet ediyoruz”

Enerji Bakanlığı (DOE) ve Çevre Koruma Ajansı (EPA), “kripto madenciler tarafından emisyonları ve enerji kullanımı açıklamalarını zorunlu kılmak için açık yetki” tanımladı. göre bir mektup dün ajanslara gönderilen birkaç Demokratik Kongre üyesi. Her kurumdan, bu yetkileri ne zaman uygulamaya ve bilgi toplamaya başlamayı planladıklarına dair zaman çizelgeleri sağlamalarını ister.

Senatörler Elizabeth Warren (D-MA), Sheldon Whitehouse (D-RI), Ed Markey (D-) tarafından imzalanan mektupta, “Zorunlu bir ifşa rejimini mümkün olan en kısa sürede uygulamak için bu yetkilileri kullanmaya çağırıyoruz” diyor. MA), Jeff Merkley (D-OR), Dick Durbin (D-IL) ve Temsilciler Jared Huffman (D-CA), Katie Porter (D-CA) ve Rashida Tlaib (D-MI).

Bu, geçen yıl Demokrat milletvekillerinin ABD’deki en büyük kripto madenciliği şirketlerinden enerji tüketimleri ve kirlilikleriyle ilgili sayıları paylaşmalarını istemesiyle başlayan bir destanın son hamlesi. Yedi şirket birlikte 1 gigawatt’tan fazla elektrik kullanma kapasitesine sahiptir; bu, Houston’daki her konutun birlikte kullanabileceği kadar neredeyse yeterli enerjidir. Kongre üyelerine göre.

Birkaç şirket bazı veriler sağlarken, hiçbiri Demokratların sorularına tam yanıt vermedi. Bu, Kongre üyelerini Temmuz ayında DOE ve EPA’dan kripto şirketlerinin şebeke ve çevre üzerindeki etkilerinin daha kapsamlı bir resmini elde etmek için halka açık bir şekilde bilgi paylaşmalarını istemeye teşvik etti.

Kongre üyelerine göre, yedi şirket birlikte 1 gigawatt’tan fazla elektrik kullanma kapasitesine sahip, bu da Houston’daki her konutun birlikte kullanabileceği kadar enerji.

Warren’ın ofisi paylaştı DOE ve EPA’nın yanıtları ile o Temmuz soruşturmasına Sınır. Kasım ayında Enerji Bakanı Jennifer Granholm, Warren’a ABD Enerji Enformasyon İdaresi’nin (EIA) kripto operasyonlarının enerji kullanımlarını “işletim tesisleri… büyük enerjiyle uğraşan… tüketim.” Mektup, böyle bir görevlendirmenin “bu bilgiyi toplamak için yeni bir anketin geliştirilmesini gerektireceğini” söylüyor. ÇED ayrıca kamu hizmetlerinin kripto şirketlerine ne kadar elektrik sattıkları hakkında bilgi vermesini gerektirebilir.

Bu arada EPA, milletvekillerine Temiz Hava Yasası’nın kendisine yılda en az 25.000 ton gezegeni ısıtan karbondioksit pompalayan tesislerden kirlilik verileri toplama yeteneği verdiğini söyledi. Demokratların ülkenin en büyük kripto madenlerine yönelik araştırması, ABD’de bu kategoriye giren en az iki şirketin kripto madenleri işlettiğini ortaya çıkardı. Bu şirketlerin her ikisi de halihazırda bu emisyonları Temiz Hava Yasası gereklilikleri kapsamında rapor ediyor.

Ancak Warren ve meslektaşlarının dün gönderdiği mektup, EPA’dan 25.000 tonluk eşiği karşılayan her kripto operasyonunu listeleyip listelemediğini ve listelemediyse ne zaman yapmayı planladığını netleştirmesini istiyor. Mektup, en geç 6 Mart’a kadar cevap istiyor. Sınır EPA ve DOE’ye ulaştı, ancak yayınlanma tarihine kadar yorum almadı.

ABD’deki kripto madenlerinin ne kadar kirli veya enerjiye aç olduğuna dair henüz somut rakamlar olmasa da, ilk tahminler dikkat çekici. Eylül ayına göre, kripto endüstrisinin ABD’deki operasyonları kabaca ülkenin tüm ev bilgisayarlarının toplamı kadar elektrik kullanıyor. rapor Beyaz Saray’dan. Bu rapor, EPA ve DOE’nin, kripto şirketlerini genel olarak daha az enerji kullanırken temiz enerjiye geçiş yapmaya itecek performans standartları geliştirmek için birlikte çalışmasını önerdi. Bu işe yaramazsa, rapor Biden’ın “Yönetim yürütme eylemlerini keşfetmeli ve Kongre yasayı düşünebilir” diyor.

Böyle bir durumda, politikalar öncelikle hala en popüler ve en kirletici kripto para birimi olan Bitcoin’i hedef alacaktır. Ethereum da dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri, Bitcoin ağının vazgeçmeyi reddettiği enerji yoğun kodu çoktan kaldırdı.

Bitcoin madencileri, hesaplamalı bulmacaları çözmek için kullanılan özel donanımlarla dolu veri çiftlikleri kurar. Yeni işlemleri doğrulamak için kasıtlı olarak enerji açısından verimli olmayan bir sürecin parçası. Devam eden kripto kışı boyunca Bitcoin fiyatlarıyla birlikte bu teşvik düşmüş olsa da, madenciler karşılığında yeni tokenlerle ödüllendiriliyor. Yine de, Bitcoin ağının yılda neredeyse aynı miktarda elektrik kullandığı tahmin ediliyor. Hollanda olarakCambridge Alternatif Finans Merkezi’ne göre.genel-2