Apple durduracak Fleetsmith Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) hizmeti Ekim ayında ve hizmeti kullanan işletmeleri başka bir MDM sağlayıcısı bulmak için uyarıyor.

Apple ve Fleetsmith, kısa bir tarihçe

Apple, Fleetsmith’i Haziran 2020’de satın aldı. O zamanlar şirketin küçük işletme kullanıcılarına sunduklarını geliştirmek istediği anlaşılıyordu. Jamf CEO’su Dean Hager, Apple Business Essentials ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra bana, “İş hayatında Apple’ın en zayıf noktası her zaman yeni başlamak isteyen küçük işletmeler olmuştur” dedi.

2018’de Fleetsmith’in kurucu ortağı Zack Blum ile konuştuğumda şunları söyledi:

“Apple’ın en büyük başarısı ve kurumsal teknolojiye katkısı, mobili işletmeye getirmektir. Apple, donanım ve işletim sistemi güvenliğinin yanı sıra iyi tasarlanmış ürün deneyimleri sunma konusunda çıtayı yükseltti.”

Fleetsmith’in değiştirilmesi

Birçok küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) kullanıcısına, Apple’ın Fleetsmith’ten aldığı bazı teknolojilerden yararlanan Apple Business Essentials hizmet verebilir. Ancak, daha karmaşık dağıtımlar için zengin bir gelişmiş MDM sistemleri endüstrisi vardır.

Neyse ki, şirketteki Apple dağıtımlarında on yıldan fazla süren istikrarlı büyümenin ardından, alternatif bir MDM satıcısı arayan Fleetsmith müşterileri giderek daha fazla seçim yapmakta zorlanıyor.

2002 yılında kurulmuş ve kullanılmaktadır. SAPIBM ve hatta belki de Apple’da bile Jamf, iş fırsatında yeni ortaya çıkan Apple’ı erken tespit etti ve güçlü Zero Trust çözümleri de dahil olmak üzere bir dizi hizmetle açık ara pazar lideri olmaya devam ediyor.

Ama Jamf şehirdeki tek oyun değil. yansıtan Apple’ın sektördeki büyümesiApple odaklı MDM sağlayıcılarının kararlılığı oldukça hızlı bir şekilde genişliyor.

Bu harika, çünkü birçok işletmenin oldukça benzersiz ihtiyaçları vardır, bu nedenle çok sayıda seçenek, en benzersiz işletmenin bile yürüttükleri işletmeye uygun bir satıcı belirleme fırsatına sahip olduğu anlamına gelir. Jumpcloud, Addigy, Hexnode, Kandji gibi şirketler, Citrix, MobilDemir ve diğer pek çoğu, işletmeyi desteklemek için Jamf ile rekabet ediyor.

Apple’ı şirkette ne yönlendiriyor?

Bu büyüyen oyuncu ağı, iş teknolojisini dönüştürmeye devam eden BT’nin tüketicileştirilmesine yanıt olarak ortaya çıktı. yeni bir 451 Araştırma Araştırmada, KOBİ’lerin yaklaşık %25’inin, son iki yıldaki önemli donanım yatırımlarını takiben ileriye dönük dijital dönüşüm stratejilerine yatırım yapmayı planladığına dair iddialar gördüm.

MDM, bu tür herhangi bir strateji için kritik bir unsurdur.

Tabii ki, kurumsal BT’de Apple kitinin yaygınlaşması söz konusu olduğunda, bunun ilk kez 2007’de iPhone’un piyasaya sürülmesinden sonra hızlanmaya başladığını ve kısa süre sonra BYOD (Kendi Cihazını Getir) trendini doğurduğunu haklı olarak iddia edebilirsiniz. Apple akıllı telefon kuruluşta daha yaygın olarak kullanılmaya başladıkça, bunu kısa süre sonra iPad ve Mac dağıtımı izledi.

Bu arzu bir basit tüketici deneyimi kurumsal BT’de, tartışıldığı gibi, çalışan seçimi şemalarının ortaya çıkışını da beslemiştir. buradaburada ve burada.

Yakın zamanda (Jamf tarafından yaptırılan) bir anket, Apple kullanıcılarının seçtikleri platformla daha iyi bir deneyime sahip olduklarını ve üretkenlik (%87), kendi kendine yeterlilik (%87) ve yaratıcılıkta (%86) iyileştirmeler bildirdiklerini iddia etti.

görme yolları

İş liderlerinin Apple kitini görme biçimi son on yılda önemli ölçüde değişti. Teknoloji liderlerinin şirketin teklifleriyle dalga geçebildiği günler, Microsoft’un o zamanki CEO’su Steve Ballmer bir basın toplantısında Mac kullanan gazetecilerle dolu bir odayla karşılaştığında gerçekten sona erdi.

Bugün, iş dünyası liderleri Apple donanımını daha pahalı bir başlangıç ​​yatırımı olarak görmeye devam ederken, kullanılabilir yaşam döngüsü boyunca sahip olma maliyetinin bunu fazlasıyla telafi ettiği çok açık hale geldi.

Başka bir deyişle, pazarın bu tarafı büyüdü ve büyümeye devam edecek ve şu anda neredeyse her Fortune 500 firmasının Apple cihazlarını desteklemesiyle, yakın zamanda düşmesi pek olası değil.

Elveda Fleetsmith, kurumsal BT’nin yeni dünyasına merhaba

Apple bunu elbette biliyor ve Fleetsmith’in kapatılması, şirketin üçüncü taraf MDM hizmetleri pazarını beslemeye devam edeceğini öne sürse de, mevcut Fleetsmith müşterilerinin şimdi öncelik vermesi gerektiği anlamına geliyor. alternatif bir MDM sağlayıcı bulma.

Bunda açıklandığı gibi Apple teknik destek notu, Fleetsmith 21 Ekim’de sona erecek ve bundan sonra cihazlar artık konfigürasyon profilleri almayacak. Hizmet artık yeni müşteri kabul etmiyor.

lütfen beni takip et heyecanya da bana katıl AppleHolic’in barı ve ızgarası ve elma tartışmaları MeWe’deki gruplar.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

genel-12