TruoraKolombiyalı kullanıcı kimlik doğrulama girişimi, Silikon Vadisi merkezli iki girişim firmasının ortak liderliğindeki A Serisi finansmanda 15 milyon dolar topladı.

Propel Venture Partners ve Accel, şirkete sonradan 75 milyon dolar değer biçen Truora’nın yatırımını yönetti.

Ağustos 2018’de kurulan Truora, başlangıçta gigster platformları için arka plan kontrollerine odaklanmıştı. 2018 ve 2019’da en büyük müşterileri araç çağırma şirketleriydi ve pandemi ile birlikte şirket e-ticaret ve pazar yeri müşterilerinde artış gördü.

Truora, Y Combinator’ın Kış 2019 grubuna katıldı ve kısa süre sonra dijital kimlik ve kimlik doğrulama teknolojilerine yayıldı. O Mart ayında, Accel ve Kaszek tarafından ortaklaşa yürütülen bir tohum turunda 15 milyon dolarlık bir değerlemeyle 3.5 milyon dolar topladı.

Bugün Truora kendisini şöyle tanımlıyor: Latin Amerika girişimleri, pazar yerleri, fintech’ler ve bankalar için kimlik doğrulama ve iletişim araçları oluşturan SaaS girişimi. Özellikle WhatsApp aracılığıyla kullanıcı kimlik doğrulaması ve işe alım konusunda uzmanlaşmıştır.

Teknolojisi, otomatik sohbet robotu konuşmaları, yüz tanıma, belge doğrulama ve arka plan kontrolleri gibi özelliklerle otomatik işe alım içerir. Truora, 2021’de WhatsApp odaklı Truconnect ürünü, şirketlerin daha erişilebilir bir kanal aracılığıyla kullanıcılarla bağlantı kurmasına ve kullanıcıları doğrulamasına yardımcı olmak amacıyla.

“İşletmelerin kullanıcı kazanımını artırmalarına, işe alım düşüşlerini azaltmalarına, 360 müşteri desteği sağlamalarına ve hatta minimum teknoloji gereksinimleriyle hizmetlerini satmalarına izin veriyoruz” dedi. Maite Munizgirişimin baş ürün sorumlusu olarak görev yapan ve eski bir McKinsey danışmanı olan.

Bugün Truora’nın Latin Amerika’da 9 ülkede 400’ün üzerinde müşterisi var. Bu müşteriler arasında Rappi, Clara, Bancolombia, Adelantos, Mercado Libre, Didi, Homie ve Global 66 yer alıyor. Aylık ortalama 400.000 ila 500.000 doğrulama ve arka plan kontrolü gerçekleştirdiğini ve “5 kattan fazla büyüme” beklentisiyle yıllık 4 milyon doların üzerinde yinelenen gelire sahip olduğunu söylüyor. Önümüzdeki yıl içinde.”

Kurucu ortak ve CTO David Cuadrado, Twilio’da yaklaşık beş yıl mühendis olarak çalışırken, kurucu ortak Cesar Pino şirkette yaklaşık üç yıl mühendis olarak çalıştı.

Şirketin Kolombiya, Meksika, Brezilya, Şili, Peru ve San Francisco’da ofisleri bulunmaktadır. Muniz, merkezi Kolombiya, Cali’de bulunurken, Truora’nın Yeni ana odak veya en çok büyüyen ofis Mexico City’dir. Aslında başlangıç, gelirlerini kısmen Meksika’da otomatik konuşmalar gibi işlevleri içeren WhatsApp işe alım teklifini genişletmek için kullanmayı planlıyor. Sonunda, Brezilya’da daha da genişlemek istiyor.

CEO ve kurucu ortak Daniel Bilbao, Truora’nın ürünlerini sınırlı teknoloji kaynaklarına sahip şirketlere sunarak giriş engelini azaltmayı hedeflediğini söyledi. Truora’nın bir şirketin herhangi bir ürününe “iki haftadan daha kısa bir sürede” entegre olabileceğini söyledi. Bilbao’ya göre, en popüler kanalı WhatsApp’ın kodsuz bir akış oluşturucuyla entegre olması bir günden az sürüyor.

WhatsApp, Latin Amerika’da nüfusun yaklaşık %80 ila %90’ı tarafından çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bank of America’da eski bir yatırım bankacısı olan Bilboa, “Truora’nın kimlik doğrulama ürünlerinin WhatsApp’a entegrasyonunu mümkün kılarak, şirket LatAm’da 3.5 milyar dolarlık potansiyel bir adreslenebilir pazar açıyor” dedi.

Truora ayrıca yeni sermayesini işe alım yapmak için kullanmayı planlıyor ve “kadınların gelişebileceği” bir işyeri kültürü yaratmak istediğinde ısrar ediyor. Bugün şirketin liderlik ekibinin %70’i kadın, personelinin ise %45’i kadın. Amacının, “ürün ve mühendislik için kadın yeteneklerine özel olarak odaklanarak” 50’den fazla yeni iş ile eşit temsilin %50’sine ulaşmak olduğunu söylüyor.

Özellikle, düzinelerce melek yatırımcı, Rappi CEO’su da dahil olmak üzere Truora’nın en son finansmanına para yatırdı. Simon Borrero; Deel CEO’su Alex Bouaziz’in Muni Kurucusu Maria Echeverri Gomez; Jeeves CEO’su ve kurucusu Dileep Thazhmon- Jeeves; Bitsports’un kurucusu Tatiana Fontalvo; Morado’nun kurucusu Angela Borrero; VaaS kurucusu Valentina Valencia, Searchlight’tan Anna ve Kerry Wang; GGV Capital girişim ortağı ve eski Affirm COO’su Huey Lin ve Latitud’un kurucu ortağı Brian Requarth.

Doğal olarak, Truora’nın yatırımcıları şirketin potansiyeli konusunda iyimser. Accel’den Rich Wong, eski Twilio’nun harika ürün ve biz dev kurucularıyla bir araya geldiği bir teknik ekipten oluşan bir grup kurucuya ilgi duyduğunu söyledi.

“Çekirdekte olan ekibin birleşimiydi” dedi. “Bu tür işlerin başarısını Checkr gibi şirketlerde de gördük, bu yüzden orada da doğrudan bir benzetme vardı.”

Wong da buna inanıyordu. Bölgesel/yerel bir sağlayıcının “kültürel farklılığı ilk anlayan kişi olması” mantıklıydı.es ve yerel sorunlar ve bir ürünü bu ihtiyaçlara göre ayarlayın.”

“Örneğin, WhatsApp birçok gelişmekte olan ekonomide yaygın olsa da, Silikon Vadisi merkezli girişimcilerin çoğunun kafasında DAHA AZ bir öncelik” diye ekledi. “Dolayısıyla ekibin kullanım senaryosuna odaklanma anlayışı, bölgesel ihtiyaçlarla temas halinde olmanın iyi bir örneğidir.”

Propel Ventures Ortağı David Morth, Bilbao’yu beş yıldır tanıdığını ve onu ve bir araya getirdiği ekibi desteklemek için “fırsat atladığını” söyledi.

“Kimlik doğrulama ve KYC ürünleri oldukça rekabetçi olsa da, Truora’nın temel farklılaştırıcıları teknolojinin nasıl sunulduğudur” dedi. “Truora, fintech’lerin ulaşması zor olan nüfusun bir kesimini hedefleyen WhatsApp’ta finans sektörüne yeteneklerini sağlıyor, bu modelde çok fazla potansiyel görüyoruz.”genel-24