Yeni hakkında son sözler iPhone SE 3, cihazın ilk satışlarının beklenenden az olması. Telefona iPhone 13 serisinde bulunan aynı A15 Bionic yonga seti ile güç verilmesine ve 5G bağlantısı eklenmesine rağmen, Apple’ın siparişleri 20 milyon adet kadar azalttığı bildirildi. Ne yazık ki Apple için iPhone SE 3, kasada boğulmaya başlayan tek cihaz değil.

AirPods 3 siparişlerinin %30’a varan oranda kesildiği iddia ediliyor

Güvenilir TF International analisti ve şimdi Twitter habercisi Ming-Chi Kuo, AirPods 3 için “önemli ölçüde düşük” talebin zorunlu olduğunu söyledi. Apple siparişleri %30 azaltacak Yine de, Sayılar (aracılığıyla AppleInsider) Tayvan merkezli tedarikçiler, müşterilerinden bileşenlerinin üretimini azaltmalarını isteyen siparişleri henüz almadıkları konusunda bilgilendirildi.

Kuo, iPhone SE 3 gönderileri tahminini 25 milyon-30 milyon aralığından 15 milyon-20 milyon birime keskin bir şekilde düşürdü. Apple, en son iPhone SE 3 modelinin fiyatını büyük olasılıkla ahizenin 5G bağlantısı sunmasına izin vermek için gereken pahalı bileşenler nedeniyle %7,5 oranında artırma ihtiyacı hissetti. iPhone SE 3, önceki modelin 399$’lık başlangıç ​​fiyatına kıyasla 429$’dan başlıyor.

Öte yandan, iPhone SE 3’ün zayıflığı Apple’ın iPhone 13 mini için yaşadığı yumuşak talebi yansıtsa da, amiral gemisi iPhone 13 serisinin oldukça iyi durumda olduğu söyleniyor. Mini’nin bu yılki iPhone 14 serisinden başlayarak iPhone serisinden çıkacağına dair beklentiler var. Görünüşe göre iPhone kullanıcıları, mini gibi güncel görünüp görünmediğine veya SE gibi retro bir tasarıma sahip olup olmadığına bakılmaksızın daha küçük ekranlı bir iPhone hakkında heyecanlı değil.

Apple’ın, devam filmi yayınlandıktan sonra AirPods Pro’yu düşürmeyi planladığı bildiriliyor

AirPods’a gelince, Kuo müşterilerin AirPods 3’te bu model ile AirPods 2 arasında 50$’lık bir fark yaratacak yeterli yeni özellik olmadığına inandığını söylüyor. İkincisi 129$’a, birincisi ise 179$’a satın alınabiliyor. daha az bulunabilir.

Apple’ın mekansal sesiyle AirPods 3’e sunduğu surround ses deneyimi gibi iki model arasında bazı farklılıklar var. Daha yeni model ayrıca ter ve su sıçramalarına karşı koruma için bir IPX4 IP derecesine sahiptir. Ek olarak, AirPods 3’teki pil ömrü, AirPods 2 ile 24 saate kıyasla taşıma çantasını kullanarak 30 saate kadar dinleme süresi sunar.

Kuo’ya göre Apple, bu yamyamlığın tekrar oluşmasını önlemek için AirPods Pro 2’yi piyasaya sürdüğünde OG AirPods Pro’yu bırakmak istiyor.

Unutulmamalıdır ki, tedarikçiler üretimi kesmek için henüz sipariş almadıklarını söyledikleri için bu tür siparişler hala yolda olabilir. Kuo gibi iyi bağlantıları olan bir analist, şirket gerçek tedarikçileri bilgilendirmeden önce Apple’ın üretim planlarını önceden duyabilirdi.telefon-1