bu Ahududu Pi Cosplay dünyasına yabancı değil. Yıllar boyunca giyilebilir bir cihaz da dahil olmak üzere çok sayıda Pi projesini ele aldık. oyun çocuğu cosplayi Bu aslında Pi sayesinde oynanabilirdi. Bugün sizinle paylaşmak için başka bir akıllı cosplay kreasyonumuz var ve Amish Shulze olarak bilinen ve bir kaska elektronik efektler eklemek için Pi kullanan bir yapımcı tarafından geliştirildi. galaktus Kostüm oyunu.

Schulze’ye göre, Pi ile ilk çıkışından bu yana çalışıyor, ancak son zamanlarda TV ve film fikstür teknisyeni olarak yaptığı çalışmalar için Pi’yi kullanmaya başladı. Bu deneyim, etrafındakilere elektronik ihtiyaçları konusunda yardım etme konusundaki itibarı ile birlikte yıllar içinde doruğa ulaştı. Bu durumda, Baltimore Comic-Con’a katılmayı planlayan bir arkadaş, Galactus cosplayini süslemek için yardım istedi ve bu, bugün sunduğumuz Pi ile güçlendirilmiş yaratıcılığa yol açtı.

Başlangıçta, arkadaş Shulze’den bazı görsel yetenekler için birkaç LED takmasını istedi. Bu, bir Raspberry Pi üzerinde çalışan bir kamera, dokunmatik ekran ve uzaktan erişilebilir web sunucusunu içeren daha karmaşık bir proje tasarımına hızla dönüştü. Pi, başın arkasına monte edilmiştir ve ön taraftaki kamera modülünün çıktısını görüntülemek için kullanılan bir dokunmatik ekranla kaplıdır. Bu, kullanıcıların kafanın içini görmelerini etkili bir şekilde sağlar.

(İmaj kredisi: Amish Schulze)

Schulze, 8GB Raspberry Pi 4 modülü Pi ve 5MP Arducam kamera modülü kullanır. Dokunmatik ekran 4 inç genişliğinde ve 800 x 480 piksel çözünürlüğe sahip. Her şeyi mobil tutmak için güç için cebinde bir Anker USB tuğlasına ve 12v RC araç aküsüne güvenir. Çeşitli bileşenler, 3D baskılı montaj destekleri kullanılarak kaska takılır.genel-21