E-ticaret şirketi The Mothership, bir dizi özel girişimci yatırımcıdan 16,7 milyon sterlinlik fon sağladı.

Londra merkezli şirket, Amazon gibi çevrimiçi pazarlarda bağımsız e-ticaret firmaları ve satıcıları satın alıyor ve onları ‘Ana Gemi’ye getiriyor.

Mothership, bu bağımsız satıcıları merkezileştirerek, bağımsız dijital tüccarların erişimini artırmak için geniş bir çevrimiçi satış ağı oluşturur.

Yeni fon, The Mothership’in mağaza ağını oluştururken daha fazla satın alma gerçekleştirmesine izin verecek.

Şirketin Mart 2021’deki kuruluşundan bu yana The Mothership, iki dijital perakende markasının sahibi olan TCU Trading’i satın aldı: Pluvios ve Case4Life.

TCU Trading kurucusu James Lovett şunları söyledi: “Sunulan anlaşma inanılmaz derecede basitti ve diğerlerine kıyasla en iyi teklifti, markalara duyulan heyecan ve inançla birleştiğinde, ilerlemeyi çok kolay bir seçim haline getirdi”.

The Mothership’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Fletcher şunları söyledi: “E-ticaret alanında çeşitli eğilimler birleşiyor. Kategori büyüyor, yenilikçi ürünlere sahip, daha hedefli olarak eski markalarla rekabet edebilecek heyecan verici bir satıcı patlaması görüyoruz ve ölçeklendirmek için yardıma ihtiyaçları var.

“İşte burada The Mothership devreye giriyor. Finansmanımız, ekip genişletme ve dinamik altyapı ile yeni satın almaları desteklememize olanak sağlayacak. Bu ürünlerin pazarlamasını güçlendirirken geleceğin tüketici markalarını yaratıyoruz.”

Yatırım, Reward Gateway’in kurucusu ve şu anda Tenzing Private Equity’nin bir parçası olan Glenn Elliott’tan geliyor; World First ödeme sektörünün kurucusu Jonathan Quin; Aspen Pumps’ın CEO’su Adrian Thompson; Ground Control’ün kurucusu Simon Morrish ve BrandWatch’ın kurucusu Giles Palmer.

Jonathan Quinn şunları söyledi: “The Mothership’in arkasındaki takımı desteklediğim için memnunum. E-ticaret toplama alanı şu anda patlıyor ve The Mothership’in yüksek kaliteli, sürdürülebilir markalara odaklanması kazanan bir strateji gibi görünüyor.”genel-11

Bir cevap yazın