Zoom, kullanıcıların sanal toplantılardaki ve web seminerlerindeki görünümlerini sanal karakterlerle değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bir Avatar özelliğini tanıttı. En son özellik, görüntülü arama platformunda kendinizin çizgi film benzeri bir versiyonunu oluşturmanıza izin verecek. Karakter, toplantı katılımcılarının ilgisini çekmek için kullanıcının baş hareketlerini ve yüz ifadelerini taklit edecektir. Zoom 5.10.0 güncellemesinde bulunan avatarlar özelliği, başlangıçta hayvan avatarları sunacak. Bu özellik, Snapchat filtreleri ve Apple’ın Memoji özelliği ile oldukça aynıdır. Zoom’un uzaydaki en büyük rakibi olan Microsoft Teams, geçen yıl 3D sanal avatarları da piyasaya sürdü.

Zoom, yeni Avatar özelliklerinin eklendiğini duyurdu. Destek sayfası. Avatarlar ile Zoom kullanıcıları, toplantılarda görünmeden varlıklarını sağlayabilirler. Kafa hareketlerinizi ve jestlerinizi taklit eden bir 3B sanal avatar, sanal toplantılar veya web seminerleri sırasında görünümünüzün yerini alacak. Avatarlar şu anda kedi ve köpek gibi hayvanlarla sınırlıdır, ancak Zoom gelecekte daha fazla seçenek eklemek istiyor. Özellikle, kullanıcıların yeni Avatarlar özelliğine erişmek için bir iOS, Windows veya Mac makinesinde Zoom istemci sürümü 5.10.0 veya üzeri olması gerekir. Ayrıca, bu işlevi kullanmak için Web kamerasının açık olması gerekir. Zoom araması sırasında da videonun etkinleştirilmesi gerekir.

Zoom’da Avatarlar özelliği nasıl etkinleştirilir

  1. Bir toplantı veya web semineri başlatın veya katılın.

  2. Yukarı bakan oku seçin (^) simgesini kullanarak video seçeneklerini açın.

  3. Seç’e dokunun sanal arka plan veya Video Filtresi Seçin seçenek.

  4. Avatarlar sekmesine gidin ve avatarı seçin.

Avatarları kaldırabilir ve menüden yeni bir avatar seçebilirsiniz. avatarlar sekme. Ayrıca, kullanıcılar seçebilir Kapat bir toplantıda kendi görüntülediği video döşemesinden avatar. Ayrıca Zoom, yüz tanıma kullanmadığını ve yüz verilerini sunucularda saklamadığını da onayladı. Avatarlar ile birlikte sanal arka planlar da kullanılabilir, ancak video filtreleri yeni özellikle desteklenmez.

Geçen yıl, Microsoft Teams, şirketin meta veriye girme çabasının bir parçası olarak platforma 3B sanal avatarlar ve ortamlar ekledi. Bu özellik sayesinde, bir toplantıdaki katılımcılar kendilerini videoda gösterebilir veya statik bir resim veya baş harfleri olan bir balon kullanabilir. Avatar, kişiselleştirme seçeneklerine sahiptir ve hareketleri yansıtmak için yapay zekayı (AI) kullanabilir.


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Nithya P Nair, dijital gazetecilikte beş yıldan fazla deneyime sahip bir gazetecidir. İş ve teknoloji vuruşlarında uzmanlaşmıştır. Kalbinde bir yemek tutkunu olan Nithya, yeni yerler keşfetmeyi (mutfakları okumayı) ve sohbetleri canlandırmak için Malayalam film diyaloglarına gizlice girmeyi sever. Daha

SBI Card PULSE ile Smartwatch Ücretsiz! Peki Fitness Hedeflerinizi Neden Ertelemelisiniz?

İlgili Öykülergenel-8

Bir cevap yazın