Windows meraklıları, Microsoft’un Dosya Gezgini’ne sekmeler getirmeyi planladığı haberiyle sevindi – ya da en azından hoş bir şekilde şaşırdı. İçeridekiler, işletim sisteminin en son önizleme yapısında Dosya Gezgini için gizli işlevler keşfetti. Mevcut durumlarında, sekmeler güzel görünür ancak yalnızca temel özellikleri destekler. Microsoft resmi olarak açıklamadığı için bu beklenen bir şey. Tam olarak işlevsel olmasa da, yakın gelecekte sekmeler Windows 11’e geçecek gibi görünüyor.

İnsanlar uzun süredir Dosya Gezgini’nde sekmeler talep ediyor ve aslında bunu neredeyse birkaç yıl önce elde ettik. 2017 ve 2018’de Microsoft, Kümeler adlı bir özellik üzerinde çalıştı. Dosya Gezgini’ne yalnızca sekmeler eklemek yerine, Windows’taki herhangi bir uygulamaya eklenen sekmeleri ayarlar. Edge ile entegredir ve uygulamaları, web uygulamalarını ve diğer program türlerini yan yana yerleştirmek için tasarlanmıştır. Kümeler yalnızca Dosya Gezgini için yapılmamış olsa da, dosyaları yönetmek için sekmeli bir arayüze sahip olmak için kullanılabilir.

Dosya Gezgini’ne sekme eklemek yeterli mi?

Setler, Windows 10 Build 17618’de çalışır durumdaydı, ancak sonuçta iptal edildi. Microsoft, bu özellik için desteği bırakma nedenini hiçbir zaman paylaşmadı. Kümelerin ölümüyle birlikte Microsoft, Windows meraklılarını çok üzecek şekilde Dosya Gezgini içindeki sekmeleri de kapattı. Microsoft, Kümeleri geri getirecek gibi görünmüyor, ancak şirketin sekmeleri Dosya Gezgini’ne geri getirme planları var gibi görünüyor.

Sorumuz, konu sekmeler olduğunda Microsoft’un işleri yeterince ileri götürüp götürmediği. Şirketin Dosya Gezgini’ne yalnızca sekmeler eklemesinden memnun musunuz, yoksa Kümelerin geri döndüğünü görmek ister misiniz? Belki de sekmeleri hiç sevmiyorsunuz. Fikriniz ne olursa olsun, bu haftaki ankette ve aşağıdaki yorumlarda sizden haber almak isteriz.genel-20

Bir cevap yazın