Sanki Apple’ın, OLED ekranlarla gelen ilk Apple tabletleri olan yeni 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro (2024) modellerini nihayet tanıtmasını uzun zamandır bekliyormuşuz gibi geliyor. OLED kullanımı sayesinde yeni iPad Pro tabletlerin, özellikle de 12,9 inçlik modelin büyük bir fiyat artışı görmesi bekleniyor. Şirket, en büyük boyutlu iPad’i isteyen bazı tüketicilerin bu ürünü satın alırken fiyattan düşmesini önlemek için, bu yıl iPad Air serisine geleneksel 10,9 inçlik ünitenin yanı sıra 12,9 inçlik bir modeli de eklemeye karar verdi.

İşte bu yüzden mantıklı. iPad Air, iPad Pro’ya en yakın iPad modelidir. Alıcılar, 12,9 inç iPad Air versiyonunun sunulmasıyla istedikleri özelliklerin çoğuna, arzu ettikleri ekran boyutuna sahip olabilecekler ve iPad Air (2024) hala LCD panel kullanacağı için fiyatı maliyetinden çok daha düşük olacak. 12,9 inç OLED iPad Pro (2024) Hem iPad Pro (2024) hem de iPad Air (2024), yatay odaklı bir FaceTime kameraya ve yükseltilmiş yongalara (iPad Air için M2, iPad Pro için M3) sahip olacak. MagSafe kablosuz şarj için yeni iPad Pro serisi özellik desteğini görebiliyorduk.

Başlangıçta yeni tabletlerin Mart ve ardından Nisan aylarında piyasaya çıkmasını bekliyorduk ve nihayet Mayıs ayında piyasaya sürülecekleri anlaşılıyor. Gecikme, en azından kısmen, OLED panel tedarikçilerinin yeni iPad Pro modelleri için ekran oluştururken yaşadığı sorunlardan kaynaklanıyor. Bu ayın başlarında, herhangi bir teknoloji gazetecisi kadar Apple’ın içinden biri olan Bloomberg’den Mark Gurman, yeni tabletlerin 6 Mayıs haftasında geleceğini söyledi. En son Power On bülteninde Dün yayımlanan tablette Gurman, yeni tabletlerin yakında piyasaya sürüleceğine işaret eden bir şeye dikkat çekti.

Gurman, haber bülteninde, en yeni iPad Air (2022) modelinin sevkiyatlarının önemli ölçüde azalması nedeniyle perakende mağazalardaki stok seviyelerinin düştüğünü belirtti. Bu, Apple’ın genellikle yükseltilmiş bir cihazın piyasaya sürülmesinden önce yaptığı bir şeydir. iPad Pro sevkiyatlarının azalmaması, Apple’ın elden çıkarması gereken çok fazla envanteri olduğunu gösterebilir veya şirketin OLED’den sonra iPad Pro (2022) tabletlerini daha düşük fiyatlı bir seçenek olarak tutmayı planladığının sinyalini verebilir. birimlerin lansmanı.

Apple, yeni iPad’lerin tanıtımını kutlamak için büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapmıyor ve bunun yerine duyuruyu yapmak için bir basın bülteni yayınlayacak.

telefon-1