Counter-Strike 2 artık resmi olarak mevcut. Efsanevi taktiksel nişancı oyununun yeni sürümü artık CS:GO sahipleri için ücretsiz yükseltme olarak da mevcut. Valve’daki geliştiriciler birçok yeniliğin ve eski özelliklerin reklamını yapıyor.

Artık Steam’de mevcut

Valve, Counter-Strike 2’yi resmileştirdi oyun hizmeti Steam aracılığıyla yayınlandı. Zaten Counter-Strike: Global Offensive’e (CS:GO) sahip olan herkes artık yeni oyunu kullanabilir. CS:GO’nun yerini alıyor, dolayısıyla eski oyun artık etkili bir şekilde terk edilmiş durumda. Yeni sürüm, “Oynaması Ücretsiz” başlığı olarak pazarlanıyor; bu, temel sürümün ücretsiz olarak indirilebileceği anlamına geliyor.

Oyunun yapımcısının Counter-Strike 2’si vardı Mart 2023’te açıklandı O zamanlar yeniden heyecanlı maçlar sunacağımıza ve bilinen kartları canlandıracağımıza söz vermiştik. Seçim, neredeyse hiç değişmemiş haritalardan yalnızca birkaç belirli noktada yenilenen haritalara, tamamen yeni bir ihtişamla “parlaması” beklenen tamamen revize edilmiş haritalara kadar uzanıyor.

Eski, değişmeyen haritaları kullanan oyuncular, tanıdık bir ortamda oyundaki yenilikleri tanıyabilmelidir. “Yükseltme” olarak adlandırılan haritalarda, yeni Source 2 motorunun güçlü yönlerini öncelikle ışık efektleri aracılığıyla sergilemesi amaçlanıyor. Kaynak 2, “revizyon” olarak adlandırılan haritalarda, yani tamamen revize edilmiş haritalarda tüm yeteneklerini gösterebilmelidir.

Counter-Strike’ın karakteristik özelliği olan sis bombaları da revize edildi. Dumanınız artık dinamik davranmalı ve diğer şeylerin yanı sıra mermilere ve hareketlere tepki vermelidir. Duman ayrıca çevreye uyum sağlayarak odaları doldurur.

Bir diğer yenilik ise alt tıklama güncellemeleri olarak adlandırılan, sunucuların 64 Hertz aralıklarla gerçekleşen tıklamalar arasındaki oyuncuların hareketlerini ve eylemlerini de kaydedebilmesidir. Geliştiricilere göre sonuç, oyunda daha hızlı yanıt verilmesi olacak. CS:GO’da kozmetik satın alan herkes bunları Counter-Strike 2’de herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanmaya devam edebilmelidir.

Özet

  • Valve, Counter-Strike 2’yi piyasaya sürüyor
  • CS:GO sahipleri için ücretsiz yükseltme mevcut
  • Counter-Strike 2’de kısmen elden geçirilen yeni ve eski haritalar
  • Yeni Source 2 motoru, gelişmiş aydınlatma efektleri sağlar
  • Sis bombalarının dinamik davranışı uygulandı
  • Daha hızlı yanıt verme için Subtick güncellemeleriyle tanışın
  • CS:GO’da satın alınan kozmetikler Counter-Strike 2’de de kullanılabilirgenel-27