Bir özellik izleyici tarafından paylaşılan ayrıntılara göre WhatsApp, uygulamasının Android sürümündeki sohbet arayüzünü yeniden tasarlıyor. Popüler sohbet hizmeti, uygulamadaki bazı renkleri değiştirmeye çalışıyor; bu değişiklik aynı zamanda uygulamanın karanlık modda nasıl göründüğünü de etkileyecek. Bu arada uygulamadaki bazı simgeler ve düğmeler de yeni renklerle birlikte güncelleniyor. Uygulamadaki renk ve simgelerde benzer değişiklikler içeren iOS için WhatsApp’ın yeniden tasarlanmış bir sürümü de üzerinde çalışılıyor.

Android için WhatsApp betanın 2.23.20.10 sürümünde özellik izleyici WABetaInfo tespit edildi yenilenmiş bir versiyon Uygulamanın hala Meta’ya ait sohbet platformu tarafından geliştirilmekte olan arayüzü. Bu, uygulamanın en son sürümünü yükleseniz bile yeni arayüzü deneyemeyeceğiniz anlamına gelir.

whatsapp yeni arayüzü yeniden tasarlandı wabetainfo wabetainfo whatsapp

Güncellenmiş simgeler ve renk vurgularıyla yeniden tasarlanan sohbet listesi ekranı
Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

WhatsApp, ana sohbet ekranına yeniden tasarlanmış bir kamera simgesi eklemek için çalışıyor; bireysel sohbetler ve grup sohbetlerindeki katı görüntülü arama ve sesli arama ile kamera simgeleri, eskilerinin ana hatlarıyla değiştirildi. WABetaInfo ayrıca yeni simgeleri hem aydınlık hem de karanlık modlarda gösteren ekran görüntülerini de paylaştı.

Özellik izleyici tarafından yayınlanan ekran görüntüleri, uygulama genelinde mevcut gölgeden biraz daha parlak olan yeni bir yeşil rengin kullanıldığını da gösteriyor. Bu, hem karanlık hem de aydınlık modlar için geçerlidir ve ekranın sağ alt köşesindeki kayan eylem düğmesini ve Naber uygulamanın üst kısmındaki metin.

whatsapp yeni arayüzü yeniden tasarlandı sohbetler wabetainfo wabetainfo whatsapp

Üstteki yeşil çubuk olmadan, güncellenmiş simgelerle güncellenmiş sohbet arayüzü
Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

Geçen ay, özellik izleyici WhatsApp’ın bunu planladığını ortaya çıkardı. ikonik yeşil çubuğunun değiştirilmesi uygulamanın üst kısmında beyaz renk bulunur; uygulama arayüzünün karanlık modda siyaha veya griye dönmesine olanak tanır. Bu yılın başlarında WhatsApp, uygulamanın iOS’taki işlevselliğine uyacak şekilde sohbeti, aramaları ve diğer sekmeleri Android’de uygulamanın alt kısmına taşıdı.

Simgelerde ve renk paletinde yapılan bu değişiklikler daha önce özellik izleyici tarafından fark edilmişti. iOS 23.19.1.72 için WhatsApp betası. Uygulamanın hem iOS hem de Android sürümlerinin aşağıdaki gibi sohbet filtreleri için destek kazanması bekleniyor: Tüm, Okunmamış, KişilerVe Gruplar. Ancak tıpkı uygulamadaki renk ve simgelerde yapılan değişiklikler gibi, iOS ve Android için WhatsApp’ta yeni sohbet filtrelerini ne zaman göreceğimize dair bir bilgi yok.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8