Meta’nın VR abonelik hizmeti Quest+, artık şirketin Quest 3 karma gerçeklik kulaklığıyla birlikte paketleniyor. VR cihazı sahiplerine her ay Quest kütüphanesinden özenle seçilen iki oyunu oynama olanağı sağlayan abonelik, artık Quest 3 başlığının 512 GB modeli (650 $) ile 6 aylık ücretsiz deneme olarak dahil edilecek.

Meta, bugün yeni cihazlarını ve yapay zeka teknolojilerini tanıttığı Connect etkinliğinde ayrıca abonelerin Ekim ayında Onward ve Little Cities başlıklarına da erişebileceklerini duyurdu.

Quest+ abonelik hizmeti ilk oldu duyuruldu Haziran ayında, Quest sahiplerinin Meta Quest kataloğunu aylık 7,99 ABD Doları veya yıllık 59,99 ABD Doları tutarında bir maliyetle keşfetmeye başlamalarının bir yolu olarak – yıllık abonelik için ödeme yaptığınızda %37’nin üzerinde bir tasarruf.

Her ayın ilk gününde kullanıcılar, Quest+’a abone oldukları sürece kullanabilecekleri ve saklayabilecekleri iki oyunu alırlar. Bu, ne kadar uzun süre abone olursanız kitaplığınızda o kadar fazla kitaba erişebileceğiniz anlamına gelir. Abonelik herhangi bir zamanda iptal edilebilir ancak bir noktada yeniden abone olmayı seçerseniz orijinal aboneliğinizdeki tüm içeriklere yeniden erişim kazanırsınız.

Abonelik daha önce Quest 2 ve Quest Pro kulaklıkları için mevcuttu ancak yeni başlatılan Quest 3 ile ileriye dönük uyumlu olması bekleniyordu.

Meta ayrıca bugün tüketicilerin Quest mağazasındaki uygulama ve oyunlara 2 milyar dolardan fazla para harcadığını açıkladı ancak bu rakamın Quest+ aboneliklerini içerip içermediğini netleştirmedi.genel-24