Bir şeyin başarısız olduğunu görmekten keyif almamalıyım. Sonuçta oyun endüstrisinde başarısızlıklar kapanmalara neden olabilir ve bu, birazdan vereceğim haberler nedeniyle belirli bir stüdyonun başına gelebilecek bir şey olabilir. Bununla birlikte, Suicide Squad Kill The Justice League söz konusu olduğunda, dürüstçe söyleyebilirim ki, lansman sırasında başarısız olacağından korkan diğer birçok oyuncuyla birlikte büyük bir şişman “bunu sana söylemiştim”… ve şimdi tam da bunu yaptığına dair kanıtımız var. Kabul edelim ki, oyunun kötü olduğunu zaten biliyorduk, çünkü eleştirmenler ve hayranlar, oyun çıktığında bunu çok sayıda söylemişti. Üstelik oyunun tüm hatalarının yanı sıra satış sorunlarının da olduğu zaten açıktı.

Ancak bugün, Warner Bros Discovery başkanı David Zaslav (gezegendeki en kötü iş adamlarından biri, bana inanmıyorsanız bakın) ilk çeyrek sonuçları toplantısında oyunun epik başarısıyla karşılaştırıldığında “hayal kırıklığı” yarattığını belirtti. Geçen yıl Hogwarts Mirası. Bu pek çok açıdan adil olmayan bir karşılaştırma, ancak daha sonra şirketin yıldan yıla 400 milyon dolarlık gelir düşüşü yaşadığını ve Suicide Squad Kill The Justice League’in değerinin en az bunun yarısı kadar olduğunu belirtti.

Peki neden bundan mutlu oluyorum? Rocksteady’nin Arkham oyunlarıyla harika bir ilişkisi vardı; evet, Arkham Knight ile bile. Diğerlerinin yanı sıra Suicide Squad oyununu duyduğumda çok heyecanlandık! Sevilen kötü adamlar ve anti kahramanlarla Arkham tarzı bir maceranın tadını çıkaracaktık ve bu, Rocksteady’nin bir zamanlar sahip olduğu parlaklığı geri getirebilirdi.

Bunun yerine, muhtemelen WB’nin müdahalesi nedeniyle, sahip oldukları tek oyunculu, aksiyon dolu, anlatı ezici gücünden, çok sayıda gecikme yaşayan ve hatta Rocksteady’nin kurucularının ayrılmasıyla sonuçlanan bir kooperatif/çok oyunculu canlı servis nişancı oyununa geçtiler. şirket aslında yapmak İSTEDİĞİ unvanları yapmak için.

Bu, canlı hizmet oyunlarının yalnızca oyunların KALİTELİ olması ve oyunculara dayatılmaması durumunda işe yaradığının bir başka kanıtıdır. Ancak WBD’nin şu andaki durumu göz önüne alındığında, özellikle de Zaslav’ın görevde olduğu göz önüne alındığında, onların bu dersi anlayacaklarından şüpheliyim.

oyun-4