Baldur’un Kapısı 3 muhteşem zırh setleriyle dolu ve favori olanı seçmek zor olabilir. Belki daha da zoru, en moda çizme veya eldiven setinizin, onları daha fazla giymeye devam etmek için yeterince iyi bir bonus sunmadığı gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalmaktır. Neyse ki artık herhangi bir donanım parçasının görünümünü, istatistiklerinin üzerine yazmadan diğerine uygulamanıza olanak tanıyan kozmetik zırh modu şeklinde bir çözüm var.

Baldur’s Gate 3 Ultimate Transmog modu, adını, oyun çevreleri arasında World of Warcraft gibi Blizzard oyunlarında tek bir öğenin görünümünün uygulanmasına atıfta bulunmak için kullanılmasıyla bilinen bir terim olan ‘transmogrify’dan (sihirli bir şekilde dönüştürmek) alır. ikincisinin istatistiklerini korurken diğerine. Yaratıcı ‘Wayden’ın hazırladığı mod, RPG oyununda en sevdiğiniz görünümleri alıp mevcut donanımınıza uygulamanıza olanak tanır ve en yeni Baldur’s Gate 3 yama 3 ile tamamen uyumludur.

Baldur’s Gate 3, istatistiklerinizi etkilemeden oyun içi görünümünüzü ayarlamanın bir yolunu sunuyor; ‘kamp kıyafetinizi’ değiştirdiğinizde normal zırhınız hala çalışıyor. Ancak bu, normalde giydiğiniz zırh setinin tamamıyla karşılaştırıldığında size yalnızca iki yuva sağlar. Ultimate Transmog moduyla herhangi bir kaskın, zırhın, botun, eldivenin veya pelerin görünümünü diğerine uygulayabilirsiniz, bu da en iyi Baldur’s Gate 3 yapılarını kullanabileceğiniz ve bunu yaparken iyi görünebileceğiniz anlamına gelir.

İşlem nispeten basittir ve kirli işlerini yapmak için ‘Görünüm Çıkarıcı’ adlı bir öğeyi kullanır. Bunu, görünümünü kullanmak istediğiniz öğeyle birleştirmeniz yeterlidir; bu, daha sonra görünümü uygulamak istediğiniz öğeyle birleştirilebilecek bir ‘görünüm’ öğesi yaratacaktır. Yeni bir öğe oluşturduğundan, görünümünü çıkardığınız orijinal öğeyi kaybetmezsiniz, bu da bir dahaki sefere ona yeniden sahip olacağınız anlamına gelir.

Zaten uygulanmış bir görünümünüz varsa ve onu değiştirmek istiyorsanız, yeni görünümü uygulamadan önce eskisini çıkarmanız gerekir. Wayden ayrıca şunu belirtiyor: “Mod hala geliştirilme aşamasında olduğundan bazı görünümler eksik olabilir, ancak çoğunun burada olması gerekir.” Ayrıca silahlar, kalkanlar, muskalar, yüzükler ve hatta kamp ekipmanları için de destek eklemeyi düşündüklerini söylüyorlar.

Baldur's Gate 3 Transmog mod - Görünüm Çıkarıcı, öğelerin görünümünü başkalarına aktarmak için kullanılan bir araçtır.

Modu, adım adım resim rehberliği de dahil olmak üzere tam kurulum talimatlarıyla birlikte sağda bulabilirsiniz. Burada. Ne yazık ki ama anlaşılır bir şekilde Wayden, bunun ekstra zırh türleri ekleyen popüler ‘Sepet dolu Ekipman’ moduyla işe yaramayacağını, çünkü modlarının perde arkasında oyundaki zırh sayısını etkili bir şekilde karelediğini, yani oyunda ekstra zırhlar olduğunu açıklıyor. Basket modu 400.000’den fazla zırh tipiyle çarpılacak, bu da oyunun gerçekçi bir şekilde başa çıkamayacağı kadar fazla.

En iyi Baldur’s Gate 3 görevlerini tamamlamış olsanız da olmasanız da, DnD oynayan Baldur’s Gate 3 oyuncu kadrosunu kaçırmak istemeyeceksiniz; her parçası hayal ettiğiniz kadar büyüleyici ve eğlenceli.oyun-2